Gaziantep'te fabrika gibi okul

Yavuz Sultan Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Kimya Teknolojisi Laboratuvarı’nda, temizlik malzemeleri, deterjan ve parfüm üretiyor.

Gaziantep'te fabrika gibi okul
Okan Çelik
12 Nisan 2018 / 08:45

Öğrenciler imkan verilmesi halinde Gaziantep’teki okulların temizlik malzemelerini karşılamaya talip. 

Öğrencilerin ürettiği bulaşık deterjanı, el sabunu, kolonya, oda parfümü gibi ürünler standartların üstünde bir kaliteyle üretiliyor. En büyük hayalleri ise ürettikleri ürünleri satarak okul bütçesine katkı sunabilmek. Öğrenciler, ürettikleri ürünleri pazarlama imkanı verilmesini istiyor. Kimya Teknolojileri Alan Şefi Cem Çakır, imkan verilmesi halinde her gün 15 okulun tüm ihtiyacını karşılayabilecek üretimi yapabileceklerini söyledi. Çakır, “Öğrencilerimizin ürettiği kolonya, oda parfümü, sıvı sabun, deterjan gibi ürünler büyük beğeni topluyor. Dışarıda satılan ürünlerden aşağı kalmaz. İmkan verilirse bu çocuklar çok daha büyük işlere imza atarlar” diye konuştu. Ürettikleri ürünleri evlerine götürdüklerini ve orada da kullandıklarını belirten öğrenciler ise artık üretebiliyor olmaktan oldukça memnun. En büyük hayallerinin ise artık ürettikleri ürünleri pazarlayabilmek olduğunu belirten öğrenciler, “Okulumuza katkı sağlamayı çok isteriz. Eğer imkan verilirse Gaziantep’teki okulların temizlik ve kolonya ihtiyaçlarını biz karşılamak isteriz. Gelsin yetkililer ve ürettiğimiz ürünlere baksınlar. Eminiz ki, çok memnun kalacaklar. Umarız bir gün bize bu hak verilir. Şu anda üretiyoruz ama bir yere veremiyoruz. Bizlere güvensinler ve ürünlerimizin kullanılmasına izin versinler” ifadelerini kullandılar.

Kimya bölümünde okuyan öğrenciler kimya bölümünde iş bulmanın daha kolay olduğunu ve üniversiteye gitmeden bir meslek sahibi olduklarını belirten öğrenciler, çalışma alanlarının geniş olduğu için kimya bölümünü tercih ettiklerini ifade ettiler. Okulda gereken her şeyi uygulamalı olarak öğrendiklerini belirten öğrenciler “Bizlere bu mesleği en iyi şekilde öğreten öğretmenlerimize de sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” diye konuştular.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz