Faik Demir’den Telgraf’a özel açıklamalar

Gaziantepspor teknik direktörü Faik Demir, PTT Birinci Ligi’nden düşmemek için büyük bir savaş vereceklerini ve kimsenin küçük görmesine müsaade etmeyeceklerini söyledi.

Faik Demir’den Telgraf’a özel açıklamalar
Sedat Torun
8 Aralık 2017 / 08:05

25 YIL HİZMET ETTİM, 10 YIL KULÜBE SOKMADILAR

Demir, Gaziantepspor’un mevcut yönetiminden teklif geldiğinde hiç düşünmeden ve tek kuruş talep etmeden kabul ettiğini söyledi. Faik Demir olarak bugünlere geldiyse, Gaziantepspor’un çok büyük payı olduğunu belirten Demir, “25 yıl hizmet ettiğim kulübe 10 boyunca beni sokmadılar. Yeni seçilen başkan ve yönetimi bana teklifte bulunduğunda kayıtsız şartsız kabul ettim.

Hiç düşünmedim ve tek kuruş talep etmedim. Çünkü bugün Gaziantepspor varsa Faik Demir sayesindedir. Minik takımlarında oynamaya başladım ve en üst takıma kadar mücadele ettim. Futbolculuk sonrası teknik heyette de uzun süre görev yaptım.

Gaziantepspor’a oyuncu kazandırmak için dünyanın her tarafına gittim. 3 ay Brezilya’da kaldığım oldu. Avrupa kupalarında büyük başarılara imza atarken, o ekipte yer aldım. Şimdi takımımız çok zor durumda ve var olma mücadelesi veriyor. Bu şartlarda Gaziantepspor’a sırt çeviremezdim. Tek kuruş istemeden teklifi kabul ettim. Şu anda büyük bir mücadele örneği sergiliyoruz. Gaziantepspor düşmesin diye sonuna kadar savaşacağız. Asla pes etmeyeceğiz ve inşallah kümede düşmeyeceğiz” diye konuştu.

4-5 NOKTA TRANSFER YAPACAĞIZ

Devre arasına kadar toplayabildikleri kadar puan toplayıp ikinci yarıya çok daha iyi bir takım olarak girmeyi hedeflediklerini belirten Demir, transfer yasağının kalkması halinde 4-5 nokta transfer yapacaklarının müjdesini verdi. Gaziantepspor olarak çok genç ve yetenekli oyunculardan kurulu bir takım olduklarını belirten Demir, “Transfer yasağının kalkması için yönetimimiz uğraşıyor. Yasak kalkarsa 9-10 tane oyuncu değil, 4-5 tane nokta transfer yapacağız. Yapacağımız transferlerle genç oyuncularımızı tecrübeli oyuncularla bir araya getirip, güçlü bir takım olmayı hedefliyoruz. Ama transfer yasağı kalkmasa da, biz devre arasında kamp yapıp en iyi şekilde hazırlanacağız. Bildiğiniz gibi sezon başında takım kamp yapamamıştı. İkinci yarıya transfer yapmasak dahi en iyi şekilde hazırlanıp bomba gibi gireceğiz” dedi.

3 OYUNCUMUZA MİNNETTARIZ

Faik Demir, El Yasa, Muhammed İldiz ve Şenol Can’a da camia olarak minnet borçlu olduklarını söyledi. Geçen yıldan kalan üç tecrübeli oyuncunun gençlere ağabeylik yaptığını belirten Demir, “Diğer oyuncular takımı bırakıp alacakları için şikayette bulundular. Ancak bu üç oyuncumuz parayı düşünmeden takımı satmadı ve gelip mücadele ediyor. Camia olarak bu üç oyuncumuza minnet borçluyuz. Gerçekten büyük bir vefa örneği sergilediler. Ben de Gaziantepspor teknik direktörü olarak bu üç oyuncumuz kent adına teşekkür ediyorum. İnşallah hep birlikte verdiğimiz inanılmaz mücadelenin karşılığını alacağız” şeklinde konuştu.

KİMLİK KAZANIYORUZ

Gaziantepspor’a geldiği gün oyuncuları ile bir araya geldiğini ve hepsiyle konuştuğunu belirten Demir, “Her gün üzerine koyarak kimlik sahibi olmaya başladık. Şu anda çok tecrübesiz bir takımız. Ancak her geçen gün daha da iyi olmaya başladık. Bizi kimsenin küçük görmesine izin vermeyeceğiz. Kimliğimizi ortaya koyup herkese Gaziantepspor’un kolay lokma olmadığını ispatlayacağız. İlk geldiğimde 60’ıncu dakikadan itibaren takım oyundan düşüyordu. Şu anda ise 90+5’e kadar mücadele eden bir takım olduk. İnşallah daha da iyi olacağız. Tecrübe de kazandıkça daha iyi sonuçlar alacağız. İnşallah ilk devre bitmeden toplayabildiğimiz kadar puanı toplayacağız” dedi.

TARAFTAR SAHİP ÇIKMALI

Gaziantepspor olarak çok genç bir takım oldukları için taraftar desteğine çok fazla ihtiyaçları olduğunu belirten Demir, “Oyuncularımın maddiyatın yanı sıra manevi desteğe de ihtiyacı var. Taraftarlarımız gelip bize maçlarda destek olsunlar. Onlar ne kadar fazla destek olursa, biz de o kadar fazla başarılı oluruz. Kulübe küsmüş bir kesim var. Küskünlerin yeniden takımlarına sahip çıkmasını bekliyoruz. Ben de 25 yıl hizmet ettiğim kulübe 10 yıl koyulmadım. Bir gün beri arayıp da ya genç yetenekli oyuncular yok mu diye sormadılar. Profesyonel bir çok takım çalıştırdım ve isteseler birçok oyuncuyu kazandırabilirdim. Ama artık o dönem bitti. Bu takım tüm kentin takımı ve herkes destek olmalı ve sahip çıkmalı” şeklinde konuştu.

ADANA TARAFTARI BİZİ ALKIŞLADI

Adanaspor’la deplasmanda oynadıkları karşılaşmanın son 5 dakikasında iki gol yiyerek kaybettiklerini belirten Demir, Adana taraftarının Gaziantepspor’u alkışladığını dile getirdi. Çok iyi mücadele ettiklerini ve 4-1 kazanabilecekleri bir karşılaşmayı 3-2 kaybettiklerini belirten Demir, “Gençlerimiz inanılmaz bir mücadele örneği sergiledi. Adana taraftarı kendi oyuncularını yuhalarken, bizim oyuncularımızı alkışladılar. Maçtan sonra da yanımıza gelip biz Adanaspor’u değil, Gaziantepspor’u tebrik ediyoruz dediler. Bu da bizim iyi yolda olduğumuzu gösteriyor” diye konuştu.

HER İKİ TAKIM DA BİZİM

Gazişehir futbol takımının da Gaziantep’in takımı olduğunu belirten Demir konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Gaziantepspor da, Gazişehir de bu kentin iki güzide takımı. Ben 6 yıl da Gazişehir’de çalıştım. Gençlere ve alt yapıya çok önem veren bir başkanı var. Kent olarak iki takımımız da bizim için önemli ve her ikisine de sahip çıkıp destek olmalıyız. İnşallah onlar gittikçe iyi duruma geliyorlar. Şu anda play off’u zorlayan bin konuma geldiler. Gün geçtikçe de daha iyi oluyorlar. Umarım her iki takımımız da hedeflerine ulaşır.”


Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz