Zafer Gaziantep’in olacak

Cumhurbaşkanı’ndan önce kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “31 Mart’ta yeni bir destanın habercisidir bu meydan. Bu şehir bileği bükülmeyenlerin şehri” dedi.

Zafer Gaziantep’in olacak
Telgraf Haber Merkezi
15 Mart 2019 / 18:55

Cumhurbaşkanı’ndan önce kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “31 Mart’ta yeni bir destanın habercisidir bu meydan. Bu şehir bileği bükülmeyenlerin şehri” dedi

Sizinle onur, gurur, duyuyorum. Bu kardeşiniz size kurban olsun. Cumhurbaşkanımız bu şehre geldiğinde ‘kendi kendine yeten şehir diyor.’ Biz kendi Gaziantep modelini oluşturduk.

31 Mart’ta  Gaziantep destanını taçlandıracak. Zafer inananların olacak. Zafer Gaziantep’in olacak.” ifadelerini kullandı. 

ŞAHİN: YEREL KALKINMA AK PARTİ’NİN İŞİDİR

Cumhurbaşkanının liderliğinde 90’lı yıllarda yerel kalkınmanın İstanbul’da başladığını hatırlatan Şahin, , “2004 yılında da Gaziantep’te başlattık. ‘Kalkınma yerelde başlar’ dedik. ‘Yerel kalkınma AK Parti’nin işidir’ dedik. ‘İşimiz gücümüz hizmet’ dedik. ‘Daima hizmet daima millet durmak yok yola devam’ dedik. Şimdi de ‘önce millet önce memleket’ diyoruz. ‘Memleket işi gönül işi’ diyoruz. Bu gazi torunları, 100 yıl önce vatan için, al yıldızlı bayrak için, ezan için nasıl sağlam durduysa, ‘zillet ittifakına karşı ümmet ittifakı’ diyor. Biz sırtımızı terör örgütlerine dayamadık. Hakka inandık Şahinbey’in Şehitkâmil’in torunlarına inandık. Bu yüzden ‘iman varsa imkân vardır’ diyoruz. ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ diyoruz, Sizlerin büyük desteğiyle 2014 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı oldum. Dibimizde büyük bir savaş. Ensar ruhuyla bu şehir vicdanlı, iyi, erdemli insanların şehri olduğunu bütün Dünya’ya ispatladı. Bu duruş bir ‘Gaziantep Modeli’ oluşturdu. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bütün Dünya’ya örnek olduk.

CUMHURBAŞKANI GAZİ ŞEHİR İÇİN “KENDİ KENDİNE YETEN ŞEHİR” DİYOR

Cumhurbaşkanımız buraya gelirken her zaman, ‘Kendi kendine yeten şehir’, ‘üreten şehir’ diyor. ‘Demokratik açılımı açan, çözüm sürecini çözen şehir’ diyor. Neden bunu diyor? Çünkü Türküyle, kürdü’yle, alevisi, sunnisi ile bir sevgi modeli oluşturduk. Kardeşlik modeli, Gaziantep modeli bu. Önümüzde koca bir savaş, gözyaşı var. Ama biz Türkiye’nin en büyük konut projesini başlattık. ‘50 bin konut’ dedik. O güzel şairin dediği gibi ‘memleket isterim, ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun; Kış günü herkesin evi barkı olsun. Olursa bir şikâyet ölümden olsun’ bunu gerçekleştirmek için buradayız. Dağları deldik, eski Türkiye’de bunu yapmak mümkün değildi. 130 kilometreden dağları dele dele Düzbağ’ın memba suyunu Gaziantep’e akıttık. Melen’den sonra Türkiye’nin en büyük su projesi. Melen’i, yapan kim? Tabi ki de Recep Tayyip Erdoğan. Eski Türkiye’de onlarca yıl sürerdi bu. Biz bunu Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep aşkıyla 2 yılda yaptık. 31 Mart’ta bebek katilleri ile iş birliği yapanlara ders vereceğiz. Gayret bizden zafer Allah’tan olacaktır” diye konuştu.  

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz