Feray Şahin Ölümünün 3. Yılında anılıyor

Feray Şahin Ölümünün 3. Yılında anılıyor
İHA
18 Eylül 2020 / 13:40

Mersin’de 3 yıl önce kaldığı evde o sırada öldürülen Feray Şahin yarın (19 Eylül’de) ölümünün 3. yılı nedeniyle anma etkinliği düzenleniyor. Duyarlı yurttaşlar, Mersin, Gaziantep ve Ankara başta olmak üzere bazı şehirlerde anma etkinleri ve basın açıklamaları gerçekleştiriliyor. Saati kesinleşen etkinlikler, Mersin’de saat 13.00’de Feray Şahin Parkında, Gaziantep’te saat 14.00’de Yeşilsu Parkı’nda, Ankara’da saat 18.00’de Kuğulu Park’ta.

Mersin Toros Üniversitesi iç mimarlık bölümü son sınıf öğrencisi 23 yaşındaki Feray Şahin, polis memuru Fatih Burak Aykul'un silahından çıkan kurşunla ölmüştü.

19 Eylül 2017 tarihinde yani bundan tam 36 ay önce öldürülen Feray’ın katili Mersin 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakkında kasten adam öldürmekten dava açılmasına rağmen, yargılama süreci sonucunda zanlı 1.5 yıl yatıp serbest bırakıldı. Gencecik üniversite son sınıf öğrencisini öldüren katile 5 yıl 3 ay gibi verilen ceza, ailenin öfkesini ve acısını daha da artırırken, aile bu facia nitelikli karara itirazını yaparak konuyu Yargıtay’a taşıdı.

Ancak 3 yıldan buyana ADALET arayan aile, 18 aydan buyana Yargıtay’da gelecek kararı dört gözle beklerken, bu kadar uzun süre bekletilmesi ve katilin sokakta hiçbirşey olmamış gibi dolaşmasına isyan ediyor.
Baba Bekir Şahin, kızlarının hiçbir suçu olmadığı halde keyfi olarak öldürüldüğünü, açıkça infaz edildiğini ileri sürerek, “23 yaşında gencecik bir kız öldürülüyor, katile 5 yıl 3 ay gibi komik bir cezayla serbest bırakılıyor. O Yargıçların başına aynı olay gelse böyle bir cezayı nasıl karşılardı. Mahkemenin görevi cinayeti aydınlatmak değil mi? Mahkemenin görevi Adli Tıp Kurumu gibi bir kurumun VERDİĞİ UZAK ATIŞ raporunu dikkate almak değil mi? Böyle bir hukuksuzluğa bizim göz yumacağımızı mı düşündü. Asla, bu davanın sonuna kadar takipçisiyiz AYM ve AİHM’e kadarda takipçisi olacağız. Bunu böyle bilsinler. O katilde, katil sevicilerde. Ne pahasına olursa olsun biz bu davamızın ve o katilin asla peşini bırakmayacağız” diyerek yaşanan hukuksuzluğa, adaletsizliğe tepki gösterdi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz