Fuhuş operasyonunda veresiye defteri bulundu!

Fuhuş operasyonunda veresiye defteri bulundu!
İHA
13 Eylül 2021 / 14:47

Kahramanmaraş'ta düzenlenen drone destekli fuhuş operasyonunda 29 kişi gözaltına alındı. Yapılan incelemelerde bulunan borç defterinde müşterilerin 200-300 lira gibi borçlarının olduğu dikkat çekti. Operasyonda gözaltına alınan kadınlardan 6'sının mağdur olduğu öğrenildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Amirliği Ahlak Büro Masası tarafından yaklaşık 4 ay boyunca yapılan planlı çalışma sonucu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde operasyon düzenlendi. Suç örgütünü organize ettiği belirlenen Z.G, G.A ikamet, iş yeri ve araçlarında eş zamanlı arama yapan ekipler, çok sayıda cep telefonu, flash bellek, bilgisayar ve cinsel ürünlere el koydu.

BORÇ DEFTERİ BULUNDU
Ekipler tarafından bir masaj salonunda yapılan aramalarda dikkat çeken bir görüntü de cinsel materyaller ve müşterilerin borç defteri çıktı. Borç defterinde müşterilerin 200-300 lira gibi rakamların yazılı borçları olduğu görüldü.

 29 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Olayla ilgili masaj salonu kapatılırken, şantaja uğrayanların olup olmadığı ise araştırılıyor. Eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda 8'i kadın 29 kişi gözaltına alırdı.

KADINLARDAN 6'SI MAĞDUR
Kadınların 2'sinin şüpheli 6'sının da mağdur olduğu öğrenildi. Gözaltına alınan şüpheliler emniyette yürütülen işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz