GAÜN’ün mühendislik fakülteleri OSB’ye taşınacak

Gaziantep Üniversitesi ile Organize Sanayi Bölgesi dev bir işbirliğine imza atıyor. OSB Başkanı Cengiz Şimşek’in ‘Gelin size 100 dönüm yer verelim.

GAÜN’ün mühendislik fakülteleri OSB’ye taşınacak
Telgraf Haber Merkezi
29 Ekim 2020 / 20:15

Gaziantep Üniversitesi ile Organize Sanayi Bölgesi dev bir işbirliğine imza atıyor. OSB Başkanı Cengiz Şimşek’in ‘Gelin size 100 dönüm yer verelim. Kampüs yapın’ teklifi GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın tarafından olumlu karşılandı. GAÜN’ün mühendislik fakülteleri OSB’ye yapılacak olan kampüse taşınacak. 

OSB Başkanı Cengiz Şimşek’in GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın’a hayırlı olsun ziyareti sırasında yaptığı teklif, üniversite-sanayi işbirliğinde görülmemiş bir adım atılmasını sağladı.
GAÜN Rektörü Özaydın sosyal medya hesabından “Bu büyük proje GAÜN-OSB işbirliği ile hayata geçecek. Cumhuriyetimizin 97. yılında 2023 hedeflerini gerçekleştirmek için; Bilgi Toplumu Mühendislik Fakültelerimizi Gaziantep Organize Sanayi Bölgesine taşıyacağız. Üniversite - Sanayi buluşması: teori ile pratiğin, alaylı ile mekteplinin buluşmasıdır. Bilgi Toplumu Mühendisliği ile Bilgi Toplumu Sanayisinin bu büyük buluşması çok yakında” şeklinde duyurdu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz