'Gaziantepspor hayatımızın parçası'

Gençlik 27 Taraftar Grubu Gaziantepspor’un biran önce kurtarılmasını istiyor.

'Gaziantepspor hayatımızın parçası'
Okan Çelik
6 Ocak 2018 / 08:30

Kendilerini ‘Gaziantepspor’un yürekli neferleri’ olarak adlandıran taraftar grubu ‘Gençlik 27’ tarihinin en kötü günlerini geçiren Gaziantepspor’un biran önce eski günlerine dönmesini istiyor.

Gaziantepspor’un gerek deplasmanda, gerekse kendi sahasında oynadığı tüm maçlarda tribünlerdeki yerlerini alan ve takımlarını 90 dakika destekleyen taraftar grubu hiç şüphe yok ki, kırmızı siyahlılar için en fazla üzülen kesim olarak göze çarpıyor. ‘Artık Gaziantepspor’u kurtarın’ diye isyan eden taraftar grubu adına bir açıklama yapan grubun basın sözcüsü Mustafa Tiryaki, “Bizler Gaziantepspor'a tribünde yıllarını verdik. Sadece 90 dakika değil, hayatımızın her alanında bu armayı yaşatmak ve yaşattırmak adına gerek çalıştığımız yerde, gerek okulumuzda, gerek oturmakta olduğumuz mahallede, kahvede, parkta, bahçede, bu sevdanın bu sorumluluğun bilincini aşılamaya çalıştık. Devam da edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

GAZİANTEPSPOR YENİDEN AYAĞA KALDIRILABİLİR

Gaziantepspor’un şu an düştüğü duruma geçmişte Ankaragücü, Osmanlıspor, Kayserispor, Kayseri Erciyes, Malatyaspor ve Orduspor’un düştüğünü belirten Tiryaki, “Örnekleri say say bitmez. Yazık ediliyor. Yarım asırdır süre gelen takımların önü bir şekilde tıkanıyor. Ankaragücü bunu bir bakıma başard. Nasıl başardı? Taraftar, futbolcu ve yönetimi el ele vererek bestelerinde dediği gibi, köy köy, kasaba kasaba gezerek bu Koca Çınar'ın yaşaması için birlik oluşturdular. Gaziantepspor'umuz ise aynı senaryoyu yaşamakta ve yolun başındayız. Bu şehir, sanayi şehri olarak Türkiye'nin 6’ncı büyük şehri. İki değil, 4-5 takımı yine kaldırır. Yeter ki, destek verilsin. Ama maalesef Gaziantepspor sahipsiz ve çaresiz bırakıldı. Kırmızı siyahlı camia çok büyüktür. O nedenle ayağa kalkması çok daha kolay olacaktır. Biran önce Gaziantepspor’un desteklenerek ayağa kaldırılması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

İÇİMİZ YANIYOR

Gaziantepspor’un 27 yıllık süper lig mücadelesinde asla asansör takım olmadığını ve gelen tüm takımların korkulu rüyası olduğunu belirten Tiryaki, geçmişi hatırladıkça içlerinin sızladığını bildirdi. Gaziantepspor’un göz göre göre küme düşürüldüğünü belirten Tiryaki, “Biz artık taraftar olarak nasıl düştüysek kalkarız bilinciyle hareket ediyoruz. Renklerine aşık olduğumuz takımımızı ayağa kaldırmak için üzerimize düşeni de yapıyoruz. Futbolcu kardeşlerimiz de aslanlar gibi mücadele ediyor. Umarım şehir halkı ve ileri gelenler de aynı mücadeleyi gösterir ve biran önce kurtuluruz. Yarım asırlık Gaziantepspor’un yok olmasına izin verilmemesini istiyoruz. Sonuna kadar da Gaziantepspor için mücadele etmeye devam edeceğiz. Biz her deplasmana gidiyoruz ve gittiğimiz deplasmanlarda da kentimizi ve kültürümüzü anlatıyoruz. Gitmeye ve anlatmaya devam edeceğiz” dedi.

BİZ Mİ SUÇLUYUZ ŞİMDİ?

Yetkili mercilerin Gaziantepspor’un önünü açabilmek için düğmeye basması gerektiğini belirten Tiryaki, “Tarih bugün sessiz duranları affetmez. Keşke dememek için Gaziantepspor için seferber olunmalı” diye konuştu.


Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz