Gaziantep 23 Nisan'da 3+1 daire icradan satılık

Gaziantep 23 Nisan'da 3+1 daire icradan satılık
Telgraf Haber Merkezi
27 Ocak 2021 / 13:28

Basın İlan Kurumunda  yayımlanan ilan şu şekilde:

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Gaziantep ili Şahinbey ilçesi ,23 nisan mah. 4706 ada ,9 parsel c blok 5. kat 10 nolu bagımsız bölüm taşınmazın tamamı
İmar Durumu ve Ruhsa Bilgileri:Şahinbey Belediyesi imar Müdürlüğü'nde yapılan araştırmaya göre bölgede yürürlükte Olan imar durumuna göre parse 'Konut Alanı' içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları: Ayrık Nizam, TAKS: 0,40, KAKS: 1,35 HMAX: A-3'dür, Yapı Ruhsat Onay Tarihi: 26.10.2006 Tarih ve 749 sayılı Yapı Ruhsatı İskân Onay Tarihi; 20.03.2009 Tarih ve 23 Sayı ile
Ana gayrimenkul: 6.618,26 m2 yüzölçümüne sahip 4706 ada 9 parsel üzerinde, 3/B yapı sınıfında, ayrık nizamda ve betonarme karkas sitemde inşa edilmiş olup A, B, C ,D, E, F ve G olmak üzere toplam 7 bloktan oluşmaktadır, Değerlemeye konu Oluşan meskenin bulunduğu C Blok; bodrum + zemin + 5 norma kat olarak inşa edilmiştir, Binada 10 mesken, 2 dükkan ve 9 garaj olmak üzere toplam 21 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binaya giriş zemin kat kotundan sağlanmakta olup, giriş kapısı site içerisinde ve yöndedir. Binanın giriş zemini granit kaplama duvarları saten boyalıdır. Binanın asansörü, sitenin güvenliği, bançesi ve kapalı otoparkı bulunmamaktadır: Binanın bodrum katında 9 adet garaj, zemin katında bina girişi ile 2 adet dükkan, tüm katlarında 2'şer adet mesken bulunmaktadır.
Bağımsız Bölüm :Rapor konusu olan taşınmaz, bina girişine göre ön ve sol yan cephede yer alan, binanın 5.normal katında konumlanan 10 bağımsız bölüm ve 10 kapı numaralı, kuzeybatı, guneybatı ve güneydoğu cepheli meskendir, Mesken yerinde yapılan ölçümlere 160,00 m2 brüt kullanım alanına sahip olup: antre-hol, 3 oda,1 salon, 1 mutfak, 1 kiler, 1 banyo, 1 duş, 1 WC-lavabo ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik, giriş ve koridor zeminleri seramik kaplama, duvarları saten boyadır. Salon ve odaların zeminleri laminat parke kaplama, duvarları saten boyadır, Mutfak dolapları ahşap ve tezgahı granit olup, mutfak zemini seramik ve duvarı saten boyadır, Banyoda hilton lavabo ve klozet mevcut olup, zemmi ve duvarı seramik kapılamadır.Meskenin iç kapıları ahşap, pencereleri çift camlı PVC doğramadır, Mesken bakımlıdır.
Taşınmazın değeri:Konumuna, büyüklüğüne mimari özelliklerine, inşaat kalitesine ve kullanış maksadına göre günümüz ekonomik koşulları itibariyle 380.000,00.TL'dir.
Arsa Payı 24/2400
Kıymeti 380.000,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ve dosyasında olduğu gibidir.
1. Satış Günü 11/03/2021 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü 14/04/2021 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : GAZİANTEP ADALET SARAYI (EK HİZMET BİNASI) MEZAT SALONU ŞEHİTKAMİL /GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/59675 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.21/01/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz