Gaziantep Beylerbeyi'nde 3+1 daire icradan satılık

Gaziantep Beylerbeyi'nde 3+1 daire icradan satılık
Telgraf Haber Merkezi
27 Ocak 2021 / 13:32

Basın İlan Kurumunda  yayımlanan ilan şu şekilde:

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Beylerbeyi Mah. 482 Ada, 9 Parsel, C blok, 9. Kat, 38 Nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Meskenin olduğu betonarme binanın her katında 4 daire bulunmaktadır. 38 bağımsız bölüm nolu meskende I salon, 3 oda, mutfak, antre, banyo, wc ve 1 balkon mahalleri bulunmaktadır. Salon ve tüm odaların duvarları macunlu desenlu subazlı boyalı, salon ve tabanları ahşap laminat kaplıdır. Mutfak tezgah üstü fayans banyo ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplama yapılmıştır. Kapılar ahşap , pencereler PVC dir. Mutfak hazır mutfak ve vestiyer dolapları takılmıştır. Dairenin elektrik ve suyu mevcut olup , toplam inşaat alam brüt 140,00 m2'dir.Net kullanım alam ise 120,00 m2 'dir. Dava konusu meskenin olduğu bina kaloriferli ve asansörlüdür. Bina yaklaşık 5 yıllık olup yıpranması % 6 olarak düşülecektir. Taşınmaz şehrin kuzey doğusunda bir bölgede bulunmaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 8-9 km mesafede bulunmaktadır. Taşınmaz Bevkent I. Bölgesi TOKİ konutlarının kuzey batısında bulunmaktadır. Beykent orta okulunun doğu karşısında bulunmaktadır .85017 nolu sokağa cephelidir. Belediye düzenleme ortaklık payı verilmiş olup imar parselidir. Taşınmazın çevresi imarlı olarak kısmen yapılaşmış bir bölgedir. Belediye ve Sosyal hizmetlerden yararlanmaktadır Ulaşım sorunu bulunmamaktadır.

Adresi :Beylerbeyi Mah. 85008 nolu cad, 85017 Sok, No:3, C Blk, Kat:10, D:38, Şehitkamil/Gaziantep
İmar Durumu ayrık nizam konut alanına gelmekte
Kıymeti 348.320,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü 23/03/2021 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü 19/04/2021 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliyesi, Ek Mezat Salonu, Mezat Salonu, Şehitkamil/Gaziantep
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Beylerbeyi Mah. 482 Ada, 9 Parsel, C blok, 1. Kat, 5 Nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Meskenin olduğu betonarme binanın her katında 4 daire bulunmaktadır. 5 bağımsız bölüm nolu meskende I salon, 3 oda, mutfak, antre, banyo, wc ve I balkon mahalleri bulunmaktadır. Salon ve tüm odaların duvarları macunlu desenli subazlı boyalı, salon ve oda tabanları ahşap laminat kaplı olup, ıslak hacim tabanları seramik kaplıdır. Mutfak tezgah üstü fayans, banyo ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplama yapılmıştır. Kapılar ahşap, pencereler PVC dir. Mutfak hazır mutfak ve vestiyer dolapları takılmıştır. Dairenin elektrik ve suyu mevcut olup, toplam inşaat alam brüt 140,00 m2'dir. Net kullanım alanı ise 120,00 m2 'dir. meskenin olduğu bina kaloriferli ve asansörlüdür. Bina yaklaşık 5 yıllık olup yıpranması % 6 olarak düşülecektir. Taşınmaz şehrin kuzey doğusunda bir bölgede bulunmaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 8-9 km mesafede bulunmaktadır. Taşınmaz Beykent l. Bölgesi TOKİ konutlarının kuzey batısında bulunmaktadır. Beykent orta okulunun doğu karşısında bulunmaktadır. 85017 nolu sokağa cephelidir. Belediye düzenleme ortaklık payı verilmiş olup imar parselidir. Taşınmazın çevresi imarlı olarak kısmen yapılaşmış bir bölgedir. Belediye ve Sosyal hizmetlerden yararlanmaktadır Ulaşım sorunu bulunmamaktadır.
Adresi : Beykent Mah, 85008 Nolu Cad, 85017 Sok, No:3, C Blk, Kat:2, D:5 Şehitkamil/Gaziantep
İmar Durumu Ayrık nizam konut alanına gelmekte
Kıymeti 358.320,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü 23/03/2021 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü 19/04/2021 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliyesi, Ek Mezat Salonu, Mezat Salonu, Şehitkamil/Gaziantep
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Güvenevler Mah. 2349 Ada, 5 Parsel, Özellikleri:Taşınmaz Şehirgösteren mahallesinde olup, şehir merkezine yaklaşık 6-7 km. mesafede olup , Şehitkamil İmam Hatip Anadolu Lisesinin ve Sosyal bilimler lisesinin kuzey doğusunda olup, 68071 nolu sokakta bulunmaktadır. Parselin doğusunda 2 nolu ev olup, batısında 7 nolu 2 katlı ev bulunmaktadır. Celal Doğan Spor Tesislerine yakın durumdadır. Taşınmaz belediye ve imar sınırları dahilinde olup kısmen yapılaşmış bir bölgede bulunmaktadır. Şehrin batısında gelişme bölgesinde bulunmaktadır. Şehir merkezine kısmen uzak bir yerde bulunmasına rağmen, temiz havası ve dülükbaba orman alanına yakın olması ve temiz havası nedeniyle bölgede hızlı bir yapılaşma başlamıştır. Alt yapı sorunu bulunmayıp belediye ve sosyal hizmetlerden yararlanmaktadır Ulaşım sorunu bulunmamaktadır Taşınmazın geometrik şeklinin düzgün olması ve imar parseli olması olumlu taraflarıdır. Şehir merkezine kısmen uzak olması ve yoğunluğunun düşük olması olumsuz tarafıdır. Taşınmaz imar parseli ve arsa vasfını kazanmış olup, üzerinde herhangi bir bina tesis, ağaç vs. olmayıp boş arsa durumundadır.
Yüzölçümü 470,05 m2
İmar Durumu tarzı ayrık nizam konut alanına gelmekte
Kıymeti 564.060,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü 23/03/2021 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü 19/04/2021 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliyesi, Ek Mezat Salonu, Mezat Salonu, Şehitkamil/Gaziantep
4 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Oğuzeli İlçesi, Körkün Mah. 571 Ada, 1 Parsel, L blok, Zemin+Birinci Kat, 1 Nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Taşınmazın tapu kayıtlarında belirtildiği gibi, keşif günü yerinde yapmış olduğum incelemelerde hali hazır yerinde L- bloktaki I nolu bağımsız bölüm olan meskenin borçluya ait olduğu, zemin kat ve I. Kat olmak üzere iki katlı dubleks bir bina olduğu görülmüştür. Site içerisinde her site sakinlerine hizmet veren yüzme havuzları olup, bahçe düzenlemesi yapılmış ve bir kısım konutlarda ikamet edildiği tespit edilmiştir. Keşif günü borçluva ait taşınmaz fen bilirkişi tarafından yerinde gösterilmiş olup, incelenerek gerekli ölçümler tarafımdan yapılmıştır. Parsel üzerindeki yapının zemin kat ve 1. Kat olarak birlikte dubleks mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Yapının zemin katında salon ve açık mutfak ( tezgah üstü fayans kaplamalı) wc mahalleri bulunmaktadır.Bu katın Zemin tabanları seramik ve laminat kaplı olup, yapılmıştır. Duvarları sıvalı , boyalı ve duvar kağıdı yapılmıştır . Zemin katın içerisinde merdivenlerle 1. Kata çıkıldığında bu katta 4 oda, banyo ,wc ve balkon mahalleri bulunmaktadır. Bu kattaki odaların tabanları ahşap laminat parke kaplama yapılmış olup, duvarları sıvalı ve macunlu boyalıdır. Kanılar ahşap olup, pencereler PVC dir. Doğalgaz hattı çekilmiş durumdadır. Yapı betonarme karkastır. İki katın tonlam inşaat alanı 200,00 m2' dir. Elektrik suyu mevcuttur.Dava konusu bina yaklaşık 2-3 yıllık olup yıpranması % 4 olarak düşülecektir. Taşınmaz Şehir merkezinin yaklaşık 20 km. güneyinde ve Körkün meskun mahallinin batısında bulunmakta olup, Belediye ve Sosyal hizmetlerden kısmen yararlanmaktadır. Çevresinde genellikle bağ evleri ve yazlık siteler şeklinde yapılwmalar mevcuttur.Gaziantep- Kilis ( Halep Bulvarı) asfaltına yaklaşık 1,5 km mesafede ve yolun doğusunda bulunmaktadır. Şehre yakınlığı ve bu özellikleri nedeniyle arsa olarak alınıp satılmaktadır.Yüzme Havuzu : dubleks meskenin güneyinde olup, içi ve tabanı seramik yapılmıştır. İnşaat alanı 28,00 olup, derinliği 1,50 m'dir.
Adresi Körkün Mah. Akkent Villan Sitesi İçi, L Blok, 1 nolu BB Oğuzeli/Gaziantep
İmar Durumu ayrık nizam konut alanına gelmekte
Kıymeti 668.349,40 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler Gaziantep 2. Asliye Hukuk Mah. 2019/81 dosyasından ihtiyati tedbir şerhi var
1. Satış Günü 23/03/2021 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü 19/04/2021 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliyesi, Ek Mezat Salonu, Mezat Salonu, Şehitkamil/Gaziantep
5 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Oğuzeli İlçesi, Körkün Mah. 571 Ada, 1 Parsel, L blok, Zemin+Birinci Kat, 2 Nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Taşınmazın tapu kayıtlarında belirtildiği gibi, keşif günü yerinde yapmış olduğum incelemelerde hali hazır yerinde L- bloktaki 2 nolu bağımsız bölüm olan meskenin borçluya ait olduğu, zemin kat ve l. Kat (ölmak üzere iki katlı dubleks bir bina olduğu görülmüştür. Site içerisinde her site sakinlerine hizmet veren yüzme havuzları olup, bahçe düzenlemesi yapılmış ve bir kısım konutlarda ikamet edildiği tespit edilmiştir. Keşif günü borçluya ait taşınmaz fen bilirkişi tarafından yerinde gösterilmiş olup, incelenerek gerekli ölçümler tarafımdan yapılmıştır. Parsel üzerindeki yapının zemin kat ve 1. Kat olarak birlikte dubleks mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Yapının zemin katında salon ve açık mutfak ( tezgah üstü fayans kaplamalı) wc mahalleri bulunmaktadır. Zemin tabanları seramik ve laminat kaplı olup, yapılmıştır. Duvarları sıvalı , boyalı ve duvar kağıdı yapılmıştır. Zemin katın içerisinde merdivenlerle I. Kata çıkıldığında bu katta 4 oda, banyo ,wc ve balkon mahalleri bulunmaktadır. Bu kattaki odaların tabanları ahşap laminat parke kaplama yapılmış olup, duvarları sıvalı ve macunlu boyalıdır. Kapılar ahşap ('lup, pencereler PVC dir. Doğalgaz hattı çekilmiş durumdadır. Yapı betonarme karkastır. İki katın toplam inşaat alanı 200,00 m2' dir. Elektrik suyu mevcuttur.Dava konusu bina yaklaşık 2-3 yıllık olup yıpranması % 4 olarak düşülecektir. Taşınmaz Şehir merkezinin yaklaşık 20 km. güneyinde ve Körkün meskun mahallinin batısında bulunmakta olup, Belediye ve Sosyal hizme lerden kısmen yararlanmaktadır. Çevresinde genellikle bağ evleri ve yazlık siteler şeklinde yapılaşmalar mevcuttur. Taşınmaz Gaziantep- Kilis ( Halep Bulvarı) asfaltına yaklaşık 1,5 km mesafede ve yolun doğusunda bulunmaktadır. Şehre yakınlığı ve bu özellikleri nedeniyle arsa olarak alınıp satılmaktadır. Yüzme Havuzu : dubleks meskenin güney nde olup, içi ve tabanı seramik yapılmıştır. İnşaat alanı 28,00 olup, derinliği 1,50 m'dir.
Adresi Körkün Mah. Akkent Villan Sitesi İçi, L Blok, 2 nolu BB Oğuzeli/Gaziantep
İmar Durumu ayrık nizam konut alanına gelmekte
Kıymeti 668.349,40 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler Gaziantep 2. Asliye Hukuk Mah. 2019/81 dosyasından ihtiyati tedbir şerhi var
1. Satış Günü 23/03/2021 günü 11:05 - 11:10 arası
2. Satış Günü 19/04/2021 günü 11:05 - 11:10 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliyesi, Ek Mezat Salonu, Mezat Salonu, Şehitkamil/Gaziantep
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/22937 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.22/01/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz