Gaziantep, Elazığ ve Malatya için seferber oldu

Gaziantep, Elazığ ve Malatya için seferber oldu
Telgraf Haber Merkezi
27 Ocak 2020 / 14:56

Elazığ ve Malatya illerinde etkili olan 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından depremzedelere yardım için Gaziantep Mahrukatçılar esnafı yardım seferberliği başlattı. İki TIR kömür ve odun temin edilerek yardım TIR’larının yola çıktığını söyleyen Gaziantep Mahrukatçılar Odası Başkanı Müslüm Keklik, “Esnafımız Elazığ ve Malatya için tek vücut oldu. Depremzedelerimiz soğuk kış günü üşümesin diye iki TIR dolusu kömür ve odun yardımı yapıyoruz” dedi.

KÜSBEOĞLU: GAZİANTEP ELAZIĞ VE MALATYA’NIN DESTEKÇİSİ

Gaziantep Mahrukatçılar Odası esnafları tarafından Elazığ ve Malatya için toplanan kömür ve odun yardımlarının kış ayı olması dolayısıyla büyük önem arz ettiğini dile getiren Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu, “Çok elim bir deprem vakası yaşadık. Depremzede şehirlerimizin yanında depremin şiddeti çevre illerimizde de yoğun oranda hissedildi. Gaziantep olarak da depremi hissettik. Bugün tüm Türkiye olarak tek vücut olduk. Gaziantep de bu yardım seferberliğinde büyük bir görev üstlenerek Elazığ’ın ve Malatya’nın yaralarını sarmaya çalışıyor. Gaziantep’te de Mahrukatçılar Odası Başkanlığımız bir yardım seferberliği başlatarak Elazığ ve Malatya için iki TIR dolusu kömür ve odun yardımı yapıyor. TIR’larımız bugün yola çıkacak ve ihtiyaç sahibi depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılacak. Mevsim itibariyle kış olmasından dolayı odun ve kömür yardımı büyük bir önem arz ediyor. Yakacaklarımız Büyükşehir Belediyemizin tahsis etmiş olduğu TIR ile yola çıkacaktır. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Esnafımız her zaman olduğu gibi devletinin ve milletinin yanında yer almıştır ve almaya da devam edecektir” ifadelerinde bulundu.

KEKLİK: MAHRUKATÇI ESNAFLARIMIZ TÜM DUYARLILIĞINI GÖSTERDİ

Esnafların Elazığ ve Malatya İllerinde yaşanan depreme duyarsız kalmadıklarını ve yardım için çağrıda bulunmaları üzerine oda olarak harekete geçtiklerini ve iki TIR dolusu kömür ve odun tahsis edilerek araçların yola çıkarıldığını söyleyen Gaziantep Mahrukatçılar Odası Başkanı Müslüm Keklik, “Depremin gerçekleştiği gün sağ olsunlar tüm esnaflarımız bu vatandaşlarımıza yardım eli uzatalım diye çağrıda bulundular. Bu çağrı karşısında Mahrukatçılar Odası olarak Büyükşehir Belediyemiz ile istişare içinde bir TIR oluşturuldu ve tüm esnaflarımızın desteği ile iki TIR dolusu odun ve kömür topladık. Organizasyonu düzenledik ve esnaflarımızdan çok büyük destek aldık. TIR’ın birisi bugün Gaziantep’ten diğer de yarın İskenderun Limanı’ndan hareket edecek. İki TIR kömür yardımı ile depremzede kardeşlerimizi ısıtmanın bir vatandaşlık borcu olduğunu düşünüyoruz” dedi.

ELAZIĞ VE MALATYA İÇİN SEFERBER OLDUK

Gaziantep Mahrukatçılar Esnafının Elazığ ve Malatya için seferber olduğunu dile getiren Keklik, “Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyoruz. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu yardımlarımız bundan sonra da yine devam edecek. AFAT ile görüştük Büyükşehir Belediyemiz ile de görüştük. İstişarelerimiz ile araçlar tahsis edildi ve yakacaklar oluşturularak yola çıkartılıyor. Kömür ve odun yardımlarımız hem Elazığ’a hem de Malatya’ya ulaştırılacak. Esnaflarımızın gösterdiği duyarlılıktan dolayı da çok teşekkür ediyoruz. Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanımız Ömer Küsbeoğlu Başkanımızın da desteği çok büyük kendilerine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz