Kılıçdaroğlu’na saldırıya Gaziantep’ten 5 kınama!

Ana Muhalefet Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı Gaziantep protokolü ve sivil toplum örgütlerinden sadece 5 kınama geldi.

Kılıçdaroğlu’na saldırıya Gaziantep’ten 5 kınama!
Telgraf Haber Merkezi
22 Nisan 2019 / 08:05

Milletvekili Ali Şahin, Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi ve Kent Konseyi Başkanı Necati Binici yayınladıkları mesajlarla saldırıyı kınadı. Sosyal medyadan yayınlanan kınama mesajları şöyle;

MEHMET TUNCAY YILDIRIM

Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan bu saldırı ülkenin birliğine, bütünlüğüne dolayısıyla Türkiye’ye yapılmış bir saldırıdır.Ülkemin kardeşliğine vurulmuş bir darbedir ...

NECATİ BİNİCİ

CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan bu saldırı ülkenin birliğine, bütünlüğüne dolayısıyla Türkiye’ye yapılmış bir saldırıdır.Saldırganların biran önce bulunup yargıya teslim edilmesi tesellimiz olacaktır.

ALİ ŞAHİN

Haklı hiçbir gerekçe şiddeti meşru kılamaz... CHP Genel Başkanı Sn Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıyı kabul edilemez buluyor ve kınıyoruz.

ALİ GÜR

CHP Gen. Baş. Sn.Kemal Kılıçdaroğlu’na şehidimizin cenazesinde yapılan saldırı asla kabul edilebilir değildir. Milletimizin huzuruna yapılan bu saldırı bireysel tepkinin ötesinde provakatif bir girişim olabilir.Bu yüzden en kısa sürede aydınlatılarak kamuoyu bilgilendirilmelidir.

ADNAN ÜNVERDİ

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınıyorum. Şiddet hiçbir şekilde kabul edilemez. Birlik ve beraberlik içerisinde olalım, sağduyuyu elden bırakmayalım. 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz