Başkan Şahin kızıyla ilgili o soruyu cevapladı

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’in korona virüse karşı nasıl korunduğunu canlı yayında FOX TV’ye anlattı.

Başkan Şahin kızıyla ilgili o soruyu cevapladı
Cihat Öztürk
27 Mart 2020 / 20:00

Sunucu Çağla Şikel'in programına konuk olan Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin ilk olarak kızıyla ilgili soruyu yanıtladı.

"KIZIMIN DURUMU İYİ"

Kızının Amerika'dan geldiğini aktaran Şahin, "İki çocuğum yurt dışındaydı, ikisi de gelir gelmez Sağlık Bakanlığının 14 günlük karantina programına uydu ve şu an sağlıklarına kavuştular ve bizimle birlikte normal yaşamlarına devam ediyorlar" dedi.

SOSYAL MESAFEYE DİKKAT

Sosyal izolasyonun çok önemli olduğunu belirten Şahin, kendi kişisel önlemlerini şu şekilde anlattı: "Hijyen temizliği çok önemli, özellikle el temizliği. Eldiven kullanımını özellikle öneriyorum ve arkadaşlarla yaptığımız toplantılarda sosyal mesafeye dikkat ediyoruz. Ortak toplantıları, görüşmelerimizi kurduğumuz telekonferans altyapısı sayesinde yapıyoruz." Diye konuştu.

ŞAHİN: GAZİANTEP DÜŞÜK RİSK GRUBUNDA

Gaziantep'teki korona vakaları ilgili de bilgi veren Şahin,"Bu verileri Sağlık Bakanlığımız Valilik üzerinden yürüttüğü çalışmayla sürdürüyor. Gaziantep Türkiye'ye göre düşük risk grubunda" Dedi. 

"BÜTÜN ŞEHRİ BİR EV GİBİ DÜŞÜNÜYORUZ"

Şehirdeki önlemlerle ilgili de konuşan Şahin, şu bilgileri aktardı: "Yayımlanan Genelgeleri bizzat yerinde inceliyoruz. Kurallar konusunda hassasız lütfen riayet edilsin. Sağlık Bakanlığının ve Bilim Kurulunun açıklamaları önemli. Ayrıca şehri temizliyoruz. Eczaneleri, toplu taşımaları sokaları, şehir bir ev gibi düşünün öyle bir çalışmalar yürütüyoruz "

65 YAŞA VEFA HİZMETİ

İlçe belediyelerle koordineli bir şekilde çalıştıklarını ifade Şahin, "Gönül Seferberliği kapsamında evden çıkamayan yaşlılarınıza ulaşmaya çalışıyoruz. Onlara günlük sıcak yemek hizmeti veriyoruz. İhtiyaç duydukları konularda yardımlar sağlıyoruz"

VİRÜSE KARŞI GAZİANTEP MENÜSÜ

Şahin, "Nurdağı ve İslahiye biberimiz var. Turşu ve sirke suyunun iyi geldiği söyleniyor. Nizip zeytinyağının yemeklerde kullanımı önemli. Belediye Başkanımızla konuştuk, Araban sarımsağını bütün şehre ulaştıracağız. Oğuzeli'nin sumak ve nar ekşisi şifa getirecek inşallah"

 

 

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz