Gaziantep Şehir Hastanesi inşaatı yeniden başlıyor

Yapımı yılan hikayesine dönen Gaziantep Şehir Hastanesi ile ilgili anlaşma sağlandı.

Gaziantep Şehir Hastanesi inşaatı yeniden başlıyor
Okan Çelik
2 Ağustos 2022 / 08:31

Yapımı yılan hikayesine dönen Gaziantep Şehir Hastanesi ile ilgili anlaşma sağlandı. Gaziantep milletvekillerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından Sağlık Bakanlığı ile Rönesans Holding mutabakatı sağladı. Hastane inşaatı yeniden başlayacak.

Yapımına 2013 yılında başlanan, fakat bir türlü tamamlanamayan Gaziantep Şehir Hastanesi ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Sağlık Bakanlığı ile Rönesans Holding anlaşma sağladı. Hastane inşaatı ile ilgili hazırlıkların başladığı ve çalışmaların en kısa sürede başlayacağı bildirildi. Sağlık Bakanlığı ile Rönesans Holding arasındaki görüşmeler tamamlandı. Rönesans Holding’in ilerleyen günlerde işi devralacağı ve çalışmalara başlayacağı öğrenildi. Yapımına 2013 yılında başlanan Şehir Hastanesi İnşaatı’nın 2018, 2019, 2020 ve 2021 yılında tamamlanacağı açıklanmış fakat bir türlü bitirilememişti. Yapılan anlaşma sonrası inşaatın başlayacağı ve bu sefer kesinlikle tamamlanacağı öğrenildi

VEKİLLER CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ 

Rönesans Holding’in 1875 Yataklı Şehir Hastanesi işini askıya almasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Gaziantep Milletvekilleri, hastanenin bir an önce tamamlanması konusunda destek istemişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden devreye girmesi ile birlikte 1875 Yataklı Şehir Hastanesi'nde çalışmaların başlayacağı belirtildi. 1875 Yataklı Gaziantep Şehir Hastanesi’nin 1,5 yıl içerisinde tamamlanması düşünülürken, Rönesans Grubu'nun henüz işleri devralamadığı ortaya çıkmıştı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz