Gaziantep vaka artışında ve korona virüs cezalarında zirvede

Gaziantep’te son bir haftada 10 bin 965 kişiye 11 milyon 179 bin 647 TL para cezası kesildi. Korona virüs cezalarında Türkiye’de ilk sıraya yerleşen Gaziantep, vaka sayısında da üçüncü sırada yer alıyor.

Gaziantep vaka artışında ve korona virüs cezalarında zirvede
Telgraf Haber Merkezi
3 Temmuz 2020 / 22:28

Gaziantep Valisi Davut Gül, "İlimizde, son 7 gün içerisinde sosyal mesafeye uymayan ya da nizami maske kullanmayan 10 bin 965 kişiye 11 milyon 179 bin 647 lira para cezası uygulanmıştır. Lütfen bütçenizi, kendinizi ve şehrimizi düşünerek kurallara uyalım" diyerek uyarıda bulundu. Maskesiz dolaşmak yasak olmasına rağmen birçok vatandaşın yasak ihlali yaptığı gözlerden kaçmadı. Maskesiz her hangi bir ortamda bulunma cezası 900 lira olmasına rağmen vatandaşların bir kısmının bu yasağa uymadığı gözlendi. Kentin birçok noktasında polisler vatandaşları sosyal mesafe kuralına uymalarına yönelik anonslar yaparken, maskesiz gezen vatandaşlara ise 900 lira ceza kesti. Maske takmayan vatandaşlar, polis ekiplerine çeşitli bahaneler sunmasına rağmen ceza yemekten kurtulamadı.

 

Gaziantep Valisi Davut Gül, kentin korona virüs vaka sayısı ile de uyarılarda bulundu. Vali Gül, “En çok vaka olan 3.iliz. Aşı bulunana kadar bilinen tedbirlerin dışında bir alternatif yok. Gezmeyi, dolaşmayı, toplu aktiviteleri terk etmeliyiz. Zorunlu olan işlerimizi yaparken; ağız ve burnu kapatacak şekilde Maske Takıp, sosyal Mesafeye uyarak çalışıp, sık temizlik yapmalıyız” uyarısında bulundu. Gerek Sağlık bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın gerekse Gaziantep Valisi Davut Gül’ün ısrarla Gaziantep uyarısı yapması da bazı vatandaşları sorumsuzluğuna engel olamadı. Kentte yine çok sayıda vatandaş maskesiz ve sosyal mesafeyi hiçe sayarak gezmeye devam ediyor.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz