Gaziantep Valiliğinden Ayşe Şahin açıklaması

Gaziantep Valiliğinden Ayşe Şahin açıklaması
Telgraf Haber Merkezi
17 Eylül 2020 / 12:15

Gaziantep Valiliği basında yer alan Ayşe Şahin adlı vatandaşın korona virüs süreciyle ilgili açıklama yaptı.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İlimizde ikamet eden Ayşe Şahin isimli vatandaşımız ile ilgili olarak basında yer verilen haberlerde; Covid-19 testi sonucunun pozitif olması sebebi ile kendisinin ve ailesinden temaslıların karantinaya alındığı, sonrasında testlerin karıştığının anlaşıldığı ve covid-19 testi sonucunun negatif olmasına rağmen karantinalarının kaldırılmadığı ve bir mağduriyet oluştuğu ifade edilmektedir.

Ayşe Şahin’e Gaziantep’te bir özel hastanede yapılan klinik muayenede çekilen tomografi sonucuna göre Covit 19 teşhisi koyulmuş ve ilgili ekipler tarafından yapılan filyasyonçalışması ile toplamda 16 temaslı kişi karantinaya alınmıştır. Aynı muayene esnasında kişiye ayrıca Covid-19 PCR testi de yapılmıştır. Uygulanan karantina işleminin ardından PCR testi sonuçlanmış ve test sonucunun negatif olduğu görülmüştür.

Tomografi sonuçlarına göre hastaya Covid-19 pozitif tanısı koyulması sebebi ile PCR testi sonucu negatif olsa dahitedbiren Covit-19 tedavisi uygulanmakta ve bu nedenle temaslı karantina süreleri devam etmektedir.  

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz