Gaziantep Zanaatkarları fotoğraflarla sergilendi

Gaziantep Fotoğraf Sanatı Derneği (GAFSAD )üyeleri  tarafından Gaziantep’in mesleklerini ve zanaatkarlarını  anlatan fotoğraf sergisi  büyük ilgi görüyor.

Gaziantep Zanaatkarları fotoğraflarla sergilendi
Telgraf Haber Merkezi
20 Eylül 2019 / 12:23

Gaziantep Fotoğraf Sanatı Derneği (GAFSAD) üyelerinin fotoğraflarından oluşan ‘Zanaatkarlar’ konulu fotoğraf sergisi Münif Paşa il Halk Kütüphanesi Sanat Galerisinde açıldı.

Sergi açılışında konuşan Gaziantep Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Ozan Kalendergil, yeni sezona  ‘Zanaatkarlar’ konu sergi ile girdiklerini belirterek ‘Gaziantep’in sosyal ve kültürel  gelişimine  çektiğimiz fotoğraflarla  katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu anlamda üyelerimizin çektiği zanaatkarlarımızdan oluşan bir sergi açtık. Bu sergide Gaziantep’in mesleklerini ve zanaatkarlarını sergilemeye çalıştık. Fotoğraf severleri bu sergiye bekliyoruz ‘ dedi.

19-29 Eylül tarihlerinde açık kalacak sergiye gösterilen ilginin sevindirici olduğunu da dile getiren Kalendergil , Gaziantep’in ilk fotoğraf derneği GAFSAD’ın geçmişi ve günümüzü fotoğraflarla geleceğe taşımaya çalıştığını söyledi. Kalendergil ‘Fotoğraf  geçmişi ve  günümüzü  geleceğe taşıyan önemli bir belgedir.Bu anlamda üyelerimiz zaman zaman  kentin değişik yerlerini, mesleklerini ve yaşam şeklini fotoğraflayarak kayıt altına almaktadır. Gafsad olarak belli periyotlar çerçevesi içerisinde fotoğraf çekim gezileri  gerçekleştiriyoruz. Çektiğimiz bu fotoğrafları  her Perşembe dernek gösteri salonunda slayt gösterisi olarak fotoğraf severlerin  gösterimine sunuyoruz.Ayrıca fotoğraf severleri Gafsad ailesinin bir parçası olmaya davet ediyoruz ‘ diye konuştu.

Gaziantep’teki meslekleri ve zanaatkarları  konu alan serginin açılışına İl Kültür ve Turizm  Müdür Yardımcısı Mehmet Aykanat, CHP Şahinbey Belediye meclis üyesi Uğur Kalkanın yanı sıra çok sayıda davetli ve sanatseverler katıldı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz