Gaziantep’e ne oluyor?

Gaziantep’e ne oluyor?
Telgraf Haber Merkezi
5 Ağustos 2022 / 08:05

Gaziantep, cinayetlerle anılmaya başlandı. Her gün birbiri ardına işlenen cinayetler akıllara ne oluyor soru işaretini getiriyor.

3 gün önce husumetli iki grubun silahlı kavgasında kurşunların hedefi olan 20 yaşındaki Bozan Gürbüz hayatını kaybederken, yine geçtiğimiz hafta ayrılmak isteyen dini nikahlı eşi tarafından vurularak ağır yaralanan Hamide Şeyh Müslim, hastanede verdiği 12 günlük yaşam mücadelesini kaybetti. Son olarak önceki gece Gaziantep’te bir büfeye pompalı tüfekle düzenlenen silahlı saldırıda 6 çocuk babası Ömer Tamer hayatını kaybederken 2 kişi yaralandı.

Gaziantep bu olaylarla birlikte Türkiye gündeminde cinayetlerle anılmaya başladı.

İşte Gaziantep’te 1 haftada yaşanan cinayetlerin kronoloji:

30 TEMMUZ- 2022 - MAGANDA KURŞUNU CAN ALDI

Gaziantep’te 15 yaşındaki çocuk, sokakta yürüdüğü esnada karın bölgesine isabet eden maganda kurşunu ile ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan çocuk, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

3- AĞUSTOS-2002 - SİLAHLI KAVGA: 1 ÖLÜ

Gaziantep'te husumetli iki grubun silahlı kavgasında kurşunların hedefi olan 20 yaşındaki Bozan Gürbüz hayatını kaybetti. Olayla ilgili 5 zanlı gözaltına alındı.

3 AĞUSTOS- 2022 - ERKEK ŞİDDETİ

Gaziantep'te ayrılmak isteyen dini nikahlı eşi tarafından vurularak ağır yaralanan Hamide Şeyh Müslim, hastanede verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

4 AĞUSTOS- 2022 - BÜFE KURŞUNLANDI

Gaziantep’te bir büfeye pompalı tüfekle düzenlenen silahlı saldırıda 6 çocuk babası Ömer Tamer hayatını kaybederken 2 kişi yaralandı. Saldırganları yakalamak için çalışma başlatan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, saldırıya ilişkin 5 şüpheliyi gözaltına aldı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz