Gaziantep’e yeni yasaklar geldi

Gaziantep’e yeni yasaklar geldi
Telgraf Haber Merkezi
21 Mayıs 2020 / 10:35

Korona virüs sayısındaki artış, Gaziantep’te yeni tedbirleri de beraberinde getirdi. Gaziantep Valisi Davut Gül başkanlığında toplanan Pandemi Kurulu, artık tüm vatandaşların maske takması zorunla hale getirilmesi kararını aldı. Arefe ve bayram günü (toprak günü) mezarlık ziyaretleri yasaklandı.

 

 
 
 

Gaziantep Valisi Davut Gül başkanlığında toplanan Pandemi Kurulu, artan koronavirüs vakalarının önüne geçmek için yeni kararlar aldı. Artık herkes maske takmak zorunda. Denetimler yapılacak ve maske takmayanlara ceza kesilecek. Arefe ve bayram günü (toprak günü) mezarlık ziyaretleri yasaklandı. Müftülük iftar, mevlit gibi salgının yayılmasına ortam hazırlayarak toplum sağlığını tehlikeye sokacak etkinlikler kapsamında alınacak tedbirler konusunda uyarılacak. Berberler, kuaförler ve güzellik salonlarının randevu sistemi ile çalışma esasına uyulması noktasında denetimler artırılacak.

 

 

AVM girişlerinde 65 yaş üstü ve 20 yaş altı tespit edilecek. Bayram alışverişleri için mağazalara girenler otomatik sayaçla sayılacak. Vatandaşlar anons sistemleri ile uyarılacak. Muhtarlar tarafından mahallelerde 8-10 kişiden oluşan Fahri Sağlık Elçileri Ekibi oluşturulacak. Ramazan Bayramı öncesinde özellikle ev hanımlarının yuvalama ve kurabiye yapmak için bir araya gelmelerinin önüne geçilecek.

 

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz