'Gaziantep’i anlatan film çekmek istiyor'

Gaziantep’te galası yapılan bir korku filminin başrol oyuncusu filmin oynatıldığı salona bir anda girerek, seyircileri korkuttu.

'Gaziantep’i anlatan film çekmek istiyor'
Telgraf Haber Merkezi
28 Mayıs 2017 / 12:34

"Sinsiran-Yasak Aşk” korku filminin ilk gösterim gününde başrol oyuncusu Şehmuz Kartal Gaziantep’te seyircilerle buluştu. Yönetmenliğini Samet Çakırtaş’ın yaptığı sinema filminin galasında Gaziantep’e gelen filmin başrol oyuncusu Şehmuz Kartal, seyircileri önce korkuttu sonra da sohbet etti.

Filmde Bedri karakteriyle rol alan oyuncu, filmin ilk gösteri gününde, kimsenin haberi olmadığı bir anda filmin oynatıldığı salona girdi. Dev ekranda izledikleri oyuncuyu bir anda yanlarında ve karşılarında gören seyirciler, kısa süreli bir korku ve panik yaşadı. Ardından ise alkış temposu tuttu. Seyircileri ile buluşan Şehmuz Kartal, film hakkında görüşlerini sorarak, olumlu ve olumsuz eleştirileri dinledi. Oyuncu, seyircilerle sohbet edip fotoğraf çekindi. Dev ekranda filmi izlerken aniden içeriye giren oyuncuyu karşılarında gören seyirciler ise çok şaşırdı.

İki sevgilinin aklından geçen oldu

Filmi izleyen iki sevgili ise filmdeki Bedri karakterini canlandıran ünlü oyuncunun salonda olmasını düşündüklerini söyledi. Sevgililer, birbirleri ile "Film de hep bedri ismi geçiyor. Bu bedri nerede artık çıkıp gelse de kurtulsak" diye konuştuktan bir süre sonra oyuncunun salona gelmesine en fazla kendilerini şaşırttığını ifade etti. Sevgililer, Şehmuz Kartal ile bir süre sohbet edip gülüştü.
Salona girdiğinde garip ve karışık duygular hissettiğini söyleyen Kartal, "Bende seyirci kadar heyecanlıydım. Ve salona girdiğimde nasıl bir tepkiyle karşılaşacağımı bilmiyordum. Garip bir heyecandı. Ama güzel bir tepkiyle karşılaştım" şeklinde konuştu.

Film zorlu kış koşullarında çekildi

Filmin çekim aşamaları hakkında da bilgiler veren başrol oyuncusu Şehmuz Kartal, “Filmi kış ayında bitirdik. Tabi dağda,tepede,soğukta çekildi. Zor koşullar vardı ama güzel bir iş çıkardık. Filmi İstanbul ve ilçelerinde çektik. Çekimler, yaklaşık 20-25 gün kadar sürdü. Çekimler çok keyifliydi, kamera önü ve kamera arkasındaki arkadaşlarla çok güzel vakitler geçirdik” ifadelerini kullandı.

Filmin konusu hakkında da ipuçları veren Kartal, "Bedri aslında evine bağlı bir adam. Ona yapılan bir büyü ile kötü şeyler yapmaya başlıyor" şeklinde konuştu.

Gaziantep’i anlatan film çekmek istiyor

İstanbul Beykent Üniversitesi oyunculuk mezunu olan ve son 10 yıldan beri İstanbul’da yaşayan oyuncu, Gaziantep’te yaşayıp büyüdüğünü söyleyerek kentin üzerinde çok emeği olduğunu ifade etti. Gaziantep’i anlatan film çekmek istediğini de anlatan Kartal, "Gaziantep’in benim üzerimde, benim de bu şehrin üzerinde karşılıklı vefa borcumuz var. Ben Gaziantep’in tanıtılmasını çok istiyorum. Gönül ister ki benim yazmış olduğum, hikayesi Gaziantep’te geçen bir sinema filmi var. Gaziantep’i anlatan, ifade eden, tanıtan bir sinema filmini inşallah çekeriz" dedi.

Kartal, sanatçıların pergel gibi olması gerektiğini belirterek, "Bir ayağı sabit, diğer ayağı bütün evreni dolaşmalı. Bu cümle benim için rehber olmuştur" dedi.


Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz