Gaziantep’in çifte bayramı

Gaziantep’in çifte bayramı
Telgraf Haber Merkezi
6 Haziran 2019 / 23:35

2019 yılı Mayıs ayı verilerine göre, Gaziantep, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 10,8 artışla 684 milyon 31 bin dolar ihracat gerçekleştirdi.

ÜNVERDİ: YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ

Gaziantepli ihracatçıların Ocak-Mayıs döneminde büyük bir başarıya imza attığını kaydeden GSO Başkanı Adnan Ünverdi, “Uluslararası pazarda risklerin arttığı, ekonomilerin yara aldığı bir dönemde firmalarımız her ay başarılarına yenilerini ekliyor. Gaziantep olarak pazardaki payımızı büyüterek yolumuza devam ediyoruz. Ancak geldiğimiz noktada kilogram birim fiyatlarımızı biraz daha artırmamız büyük önem taşıyor” dedi.

YILDIRIM: RAKAMLAR BAYRAM YAŞATTI

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Gaziantep adını dünyanın dört bir yanına duyuran ihracatçılarımızla gurur duyduklarını ifade etti. Mayıs ayı ihracat rakamlarının bayram yaşattığını belirten Yıldırım, “Mayıs ayı ülkemiz ihracatı için de Cumhuriyet tarihi ihracat rekorlarının kırıldığı bir ay oldu. İhracatçılarımız başarılarıyla çifte bayram yaşattı. Bu rakamlar istihdam olarak, aş olarak, refah olarak kentin her alanına yansıyacaktır” dedi.

KİLECİ : BÖLGE İHRACATI YÜZDE 7,2 ARTTI

Güneydoğu Anadolu Bölgesinden Mayıs ayında %7,2 artışla 803 milyon dolarlık ihracat yapıldığını açıklayan GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, “Mayıs ayında Gaziantep ve bölge ihracatımız önceki yılın aynı ayına göre artış göstermiştir. Bu istikrarlı artışın en belirgin sebebinin ise artık dünya pazarlarında yer bulmakta zorlanmayan, üretiminde teknolojiyi imkanlarıölçüsünde kullanan azimli ihracatçılarımız olduğunu görüyoruz” dedi. 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz