Gaziantep’in en önemli sorunları: Eğitim ve ekonomi

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili aday adayı Ecz. Ömer Faruk Bozdoğan, Hışhavhan’da basın mensuplarıyla toplantı gerçekleştirdi. Bozdoğan, toplantıda yaptığı konuşmada Gaziantep’in temel sorunlarının başında eğitim ve işsizliğin geldiğini söyledi.

Gaziantep’in en önemli sorunları: Eğitim ve ekonomi
Cihat Öztürk
16 Mayıs 2018 / 08:30

ÖTEKİLEŞTİRME HIZ KAZANDI

Bozdoğan,16 yıldır ötekileştirmenin giderek hız kazandığı, siz biz diye ayrımların yapıldığı iktidar dönemi yaşadık. Hiç bir şekilde denetimin olmadığı, eleştirinin kabul görmediği, insan ayrımının eşitsizlikle bütünleştiği bir süreçti bu. Bizzat katılım gösterdiğim Ankara’daki İYİ Parti Cumhurbaşkanlığı seçim lansmanında Cumhurbaşkanı adayımız Meral Akşener seçim manifestosuna şöyle başladı: Engelleri aşmak istiyorsan önce insanı seveceksin, önce insanı seveceksin ki engel aşma azmi nedir göreceksin!” Bu sözler beni çok etkiledi. Ve bir kez daha siyasete doğru bir noktadan başladığımı anladım. En çok, Kuleli’nin yeniden açılacağı, son 16 yılda toplanan 4,5 trilyonun hesabının sorulacağı,  bölünmek istenen üniversitelere ihanet edildiği, söylemleri çok dikkatimi çekti. Ben de Gaziantep halkına buradan sesleniyorum.  Cumhurbaşkanı adayımız sayın Akşener’in dediği gibi, kredilerle boğuşan halkımızı rahatlatacağız. Tarım ve hayvancılık konusunda teşvik çalışmalarını geniş çapta hayata geçireceğiz. Teknolojik donanımda yurtdışında gerçekleştirilen projeleri ülkemize adapte edeceğiz, dedi.

GAZİANTEP’İN ALTYAPI SORUNU VAR 

Geçtiğimiz hafta şiddetli bir yağmur yaşandı diyen Bozdoğan, gördüğünüz gibi üniversite bölgesinin olduğu ana yolların altyapı sorunundan kaynaklı yağmur suları vatandaşı zor durumda bıraktı. Ama bizler 16 yıldır lütufmuş gibi yol yapımı dinledik. Gelelim bir diğer sorununa, tarım... Ekilecek onca alan varken, çiftçiyi teşvik etmek gerekirken biz yurtdışının yollarını gözledik. Gözlemeye de devam ediyoruz. Dünya tarımda 4.0 teknolojisini sindirip, endüstrisini geliştirirken, bizler çiftçinin emeğini bedavaya nasıl yok ederiz, bunun pazarlığındayız. Gaziantep gastronomi ikonu diyoruz, tarihi dokusundan söz ediyoruz, ohal diye diye turist yerine kendi kendimizi ağırlıyoruz daha doğrusu avutuyoruz. Kendimizi de ağırlasak iyi, bunun için de asgari şartlara sahip değiliz. Üstü kapalı zamların sayesinde geçim sıkıntısı giderek çoğaldı. Beyin göçleri her geçen gün artıyor. Yeni mezunlar öğrenim kredileri ödemekten işine odaklanamadığını belirtti. 

GAZİANTEP TURİZM KONUSUNDA BÜYÜK POTANSİYELE SAHİP

Gaziantep’in turizm dünyasında büyük bir potansiyeli var ifade eden Bozdoğan, biz bunu markalaşan şehirler çerçevesinde dünyada bilinirliğini sağlayacağız. Bu noktada da siz değerli basın mensuplarını her daim yanımızda görmek istiyoruz. Sizlerle birlikte şehrin marka takımını kuracağız, uluslararası arenada ziyaret edilen, lezzetlerine doyulamayan,  ticaret geliştirilen, kongre, konferans, fuar gibi organizasyonlara ev sahipliği yapan bir şehir oluşturacağız. Derdimiz mevcudu eleştirmek değil, derdimiz eksik kalanı tamamlamak, yapılmışı da daha iyi nasıl yaparız diye sorgulamak, sorgulatmak... Bizim tüm derdimiz bu! Bildiğiniz üzere alanım sağlık... İnsan sağlığı... Hayatı iyileştirmek için iyilikle geldiğimde ilk işim Gaziantep’in payına düşen  ekonomi çizelgesini şeffaflık ilkesiyle sizlerle paylaşmak olacaktır. Değerli Başkanımız Sn. Akşener’in de dediği gibi eğitimde, sağlıkta, ekonomide 16 yıllık enkazı düzeltmeye çalışacağız, tüm planlarımız hazır, dedi.

Ecz. Ömer Faruk BOZDOĞAN kimdir?

Köklü, eğitime her daim önem veren, başarılara takılı kalmadan hep ileri diyen Bozdoğan Ailesi’nin değerli üyesi Ömer Faruk Bozdoğan, 1992 yılında Gaziantep’te doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Gaziantep’te, lisans eğitimini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde tamamladı. Mezuniyetinin akabinde 2016 yılından itibaren Gaziantep ili Şahinbey ilçesi Bozdoğan Karataş Eczanesi’nin eczacısı ve mesul müdürü olarak görev yapmaktadır. Hali hazırda eczacılık faaliyetlerinin yanı sıra hissedarı olduğu 7 24 Mağazacılık A.Ş. bünyesinde beyaz eşya, mobilya, elektronik ve ev tekstili grubu ürünlerin finans ve pazarlama işleri ile ilgilenmektedir.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz