Gaziantep’te koronavirüs vaka yoğunluğu 15 günde nereden nereye geldi? Korkunç tablo

Gaziantep’te koronavirüs vaka yoğunluğu 15 günde nereden nereye geldi? Korkunç tablo
Telgraf Haber Merkezi
4 Haziran 2020 / 23:00

Gaziantep'in korona virüs risk haritasında son 15 günde büyük değişim yaşandı. Pandemi sürecinden beri her hafta sonunda sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan, 31 Mayıs'a kadar şehre giriş çıkışların kısıtlandığı kentte, virüs yayılım hızının artması dikkat çekiyor.

  

 

Telgraf'ın Sağlık Bakanlığı'nın "Hayat Eve Sığar" uygulaması üzerinden derlediği grafiklerde virüsün yoğunlaşma oranı bazı mahallerde endişe verici düzeyde. Özellikle tüm Türkiye'de normalleşme sürecinin başladığı bir dönemde yaşanan bu artış düşündürüyor.

 

 

NOT: 15 Gün önceki veriler sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı ve vaka oranlarının en yüksek olduğu dönem. Sağlık Bakanlığının bugünkü resmi yoğunluk verileriyle kıyaslayınca Türkiye normalleşme dönemine girerken Gaziantep'te vaka sayıları artarak devam ediyor. 

 

 

İŞTE O MAHALLELER:

Karşıyaka'nın doğu kısmı eski tekel civarında yoğun bir artış görünüyor..

Çıksorut Maaş Kuyu caddesinden Şehreküstü yönüne yoğunlaşma dikkat çekiyor..

Binevler'in üst kısımlarından Üniversite Bulvarı yönüne risk oranının yüksekliği artarak devam ediyor.

 

Düztepe Ersin Arslan Hastanesi civarında da vaka sayılarında ciddi bir artış söz konusu. Saçaklı ile Yavuzlar arasındaki bölgede 15 günlük geçen sürede yoğunlaşmanın arttığını görülüyor.

Ünaldı bölgesinde yoğunluk var. Bu bölgede halı, tekstil ağırlıklı olarak işgücünün bir hayli fazla olduğu biliniyor. Yine bu bölgede ciddi bir Suriyeli istihdamı da söz konusu..

 


Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz