Gaziantep’in sesi olacağım

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, 24 Haziran seçimlerinin çok alternatifli bir seçim olduğunu ve vatandaşın, bilerek isteyerek, bilinçli olarak görüşlerini sandığa yansıttığını dile getirdi.

Gaziantep’in sesi olacağım
Cihat Öztürk
3 Temmuz 2018 / 18:35

Seçimin bitmesinin kendileri için rahatlık olmadığını vurgulayan Taşdoğan, asıl şimdi Gaziantep için çalışmaya başlayacaklarını söyledi.

24 Haziran Genel Seçimlerinde Gaziantep’te MHP’den milletvekili seçilen Muhittin Taşdoğan, Telgraf Gazetesini ziyaret ederek geride kalan seçim sürecini değerlendirdi.

SEÇİM GERGİNLİĞİ BİTTİ 

Seçim gerginliğinin bittiğini ifade eden Taşdoğan, “Türkiye ve Gaziantep açısından insanlar rahatlamış durumda, seçim vatandaş açısından çok alternatifliydi, insanlar gönlü rahat bir şekilde görüşlerini sandığa sandığa yansıttı. Bu da bizi memnun etti. Çünkü iş artık öyle bir noktaya gelmişti ki insanlar aynı mahalle de yaşayamayacak, birbirinin yüzüne bakamayacak durumdaydı. Bu sürecin rahat bir sekilde sonuçlanması bizler içinde olumlu.

DOĞRULARI SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

AK Parti’yle yapılan ittifakın bir koalisyon olmadığını belirten Taşdoğan, biz milli bir ittifak kurduk. Ortada menfaat yok. Türkiye ateş çemberi içinde. Seçim ittifakı yeni hükümet sistemi kuruluna kadar devam edecek ahlaklı olanın da bu. İttifak yaptığımız için eleştiriden kaçınacak değiliz diyen Taşdoğan, doğruyu söylemeye devam edeceğiz, çatışma istemiyoruz. Çatışmacı bir dil değil de, yapıcı, çözüm odaklı bir dil kullanmaya özen gösteriyoruz. Kişisel çıkar ve çatışmalarda yer almayacağız, dedi.

GAZİANTEP’TE BAŞARININ SIRRI: ÇOK ÇALIŞMAK

MHP’nin Gaziantep’teki başarısının sırrını çok çalışmak olduğunu belirten Taşdoğan, tahminlerimiz Gaziantep’te, iki vekilin üzerindeydi, ama anket baskısı söz konsuyudu, Gazişehir, Türkiye’nin en vefalı şehir olduğunu bu seçimde bizleri onurlandırarak yine gösterdi. Düzenli çalışmanın ve halkla bire bir iletişim halinde olmanın başarıya götüren en temel nokta olduğunu ifade eden Taşdoğan, sonuçlardan memnun olduklarını, bu seçim sonuçların da ilerisi için umut kaynağı olduğuna dikkat çekti. 

ANKET ŞİRKETLERİYLE İLGİLİ YASA ŞART

Anket şirketleriyle ilgili bir yasa çıkmasının zorunlu olduğunu vurgulayan Taşdoğan, anket şirketleri şeffaf olmalı. Gelirleri giderleri belli ve anket şirketlerinin güven endeksi olmalı, dedi. Bu kriterlerden yoksun anket şirketleri kapatılmalı diyen Taşdoğan, güven endeksi eksi beşte çıkan anket şirketlerine gereken yapılmalı, yoksa bu şirketler amaçlarından saparak çalışmaya devam eder. Halkı yanıltmanın, siyasi partiler üzerinde baskı kurmanın neresi ahlaki? 

VATANDAŞ BİZE RAHATLIKLA ULAŞABİLECEK

Gaziantep’te bulunan kendisine ait iletişim merkezeni dönüştürerek ofise çevirleceğini ifade eden Taşdoğan, halkımız istediği zaman bize ulaşabilecek, seçimlerden önce de vurguladığımız gibi, ulaşabilinen vekil olacağız, dedi. Teşkilatlarının seçimlerden başarıyla çıktığını dile getiren Taşdoğan, teşkilatlarımız görevinin başındadır, kongre olana kadar, bundan sonraki seçimlerde de Milliyetçi Hareket Partisi için çalışmaya devam edecekler dedi.

GAZİANTEP’İN 3 TEMEL SORUNU VAR

Gaziantep’in Suriyeli, asayiş ve uyuşturucu gibi 3 temel sorunu olduğunu vurgulayan Taşdoğan, Suriyeliler konusunda esnaf çok dertli ve Suriyelilere bağlı olarak oluşan eğitim ve sağlık sorunu mevcut. Vatandaşın elini sıktığımız zaman bize Suriyelileri soruyor. Bizlerde artık bu sorunun düzense düzen, vergiyse vergiye bağlanmasını istiyoruz. Sanayiciye gidiyoruz, onlar olmasa kimi çalıştıracağız diyor? Bu da kölelik düzeni. Asayiş konusunda ise son günlerde vahim hadiselerin yaşandığını belirten Taşdoğan, çocuklarımıza tecavüz ediliyor, geleceğimiz tehlike altında, aileler çocuklarını servise bindiremeyecek durumda, bu konuda caydırıcı şeyler yapmalı idamsa idam, bilimsel çözümlerse bilimsel çözümün şart olduğunu dile getirdi.

OĞUZELİ’Nİ KAYBETME KORKUMUZ YOK 

Oğuzeli’de bekledikleri oyu aldıkları söyleyen Taşdoğan, yüzde 27’i sizleri yanıltmasın yerel seçimlerin ayrı havası var, Oğuzeli’ni kaybetme gibi bir korkumuz yok. Biz Oğuzeli’ni bu oy oranıyla kazandık, bir sonraki seçimde de yine kazanacağız, dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz