Gaziantepliler en çok bulaşık deterjanı aldı

Gaziantepliler Türkiye'nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor'dan yılın ilk yarısında en çok bulaşık deterjanı satın aldı.

Gaziantepliler en çok bulaşık deterjanı aldı
Hasan Akpınar
8 Ağustos 2018 / 19:10

Platformun verilerine göre, geçen yılın aynı dönemine kıyasla alışveriş sıklığını yüzde 7 yükselten Gaziantep'te yine aynı dönemde GittiGidiyor'dan yapılan alışveriş hacmi yüzde 26 arttı. Gaziantep, 3 büyük şehir dışında en çok alışveriş yapan şehirler arasında yer aldı.

22 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan Türkiye'nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor'un ilk 6 aylık verilerine göre Gaziantep, 3 büyük şehir dışında en çok alışveriş yapan şehirler arasına girdi. Yılın ilk yarısında Gaziantep'teki GittiGidiyor kullanıcıları platform üzerinden en çok bulaşık deterjanı satın aldı. Gaziantep'ten bu ürünlerin dışında sırasıyla en çok bebek bezi, çamaşır deterjanı ve mutfak gereçleri satın alındı. Gaziantep'te geçen yılın aynı dönemine göre alışveriş sıklığı yüzde 7 artarken, GittiGidiyor'dan yapılan alışveriş hacmi yüzde 26 yükseldi.

GittiGidiyor, başarılı bir yarıyılı geride bıraktı. Yıllık ortalama büyüme oranı yüzde 32 olan e-ticaret sektörünün üzerinde bir hızla büyüyen GittiGidiyor, 2018'in ilk yarısını önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 42 büyüyerek kapattı. Ayda ortalama 83 milyon ziyaret alan GittiGidiyor'un kayıtlı kullanıcı sayısı 22 milyona ulaştı. Yarıyıl sonuçlarını değerlendiren GittiGidiyor Genel Müdürü ve TOBB E-Ticaret Meclisi Başkanı Öget Kantarcı, “GittiGidiyor olarak yalnız kendi büyümemize odaklanmıyor, hayata geçirdiğimiz projelerle Türkiye'de yeni nesil ticareti yaygınlaştırma misyonunu üstleniyor ve bu yolda başarıyla ilerliyoruz. Bugün Gaziantep hem Türkiye'de en fazla online alışveriş yapan hem de GittiGidiyor'da alışveriş hacmini en çok artıran şehirlerden biri olarak dikkat çekiyor. Gazianteplilere başta en çok tercih ettikleri kategoriler olmak üzere tüm kategorilerde daha fazla ürün seçeneği sunmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

GittiGidiyor'un 2018'in ilk yarısında yüzde 42'lik büyümeyle sektör ortalamasının üzerinde bir performans elde ettiğini belirten Kantarcı, “Bu durum bizim için son derece sevindirici ve motive edici. Aynı başarıyı yıl sonuna da taşımayı hedefliyoruz. Ülkemizde yeni nesil ticareti yaygınlaştırmak ve e-ticaret sektörünü geliştirmek de en önemli hedeflerimiz arasında. Başta ‘Geleceğim E-Ticaret' olmak üzere hayata geçirdiğimiz projeler ve gerçekleştirdiğimiz işbirlikleriyle sektörü güçlendirmek için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

GittiGidiyor'un KOBİ'leri e-ticaret ekosistemine dâhil etmek amacıyla hayata geçirdiği Geleceğim E-Ticaret projesinin küçük ve orta ölçekli işletmelere büyük avantajlar sunduğunu vurgulayan Kantarcı, şöyle devam etti: “Hem sektörün hem de Türkiye'nin büyümesi için gerekli olan enerjinin KOBİ'lerde mevcut olduğuna inanıyoruz. E-ticaret ekosistemi, klasik perakendecilerin e-ticarete katılmasıyla büyüyecek. Aynı zamanda KOBİ'lerin de bulundukları sektörlerde sağlıklı bir biçimde büyüyüp dijitalleşen dünyaya uyum sağlayabilmeleri için e-ticarete entegre olmaları büyük önem taşıyor. Bu bakış açısıyla hayata geçirdiğimiz Geleceğim E-Ticaret projesi ile 2017 yılının sonunda 584 KOBİ'yi e-ticaretle buluşturmuştuk. Bu sayı Haziran 2018 itibariyle 1690'a ulaştı. Yani 2018'in ilk 6 ayında 1106 KOBİ'yi daha projemize dâhil ederek yıl sonunda ‘1500 yeni KOBİ' hedefimizin de yüzde 70'ini şimdiden gerçekleştirmiş olduk.”

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz