Gaziantep'te 2019'un ilk bebeği paylaşılamadı!

Her yıl haberlere konu olan yılın ilk bebeği bu kez polemik konusu oldu.

Gaziantep'te 2019'un ilk bebeği paylaşılamadı!
Hasan Akpınar
1 Ocak 2019 / 20:10

Her yıl haberlere konu olan yılın ilk bebeği bu kez polemik konusu oldu. Gaziantep Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre Vali Davut Gül, 00.02’de  Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde dünyaya gelen ve Vali Davut Gül’ün adının verildiği erkek bebeğe altın takarken, Anka Hastanesi  ise yılın ilk bebeğinin 00.00’da dünyaya geldiğini duyurdu.

Yılbaşı gecesi kent merkezinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirerek denetimlerde bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül,  ziyaretleri kapsamında Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde yılın ilk bebeğini ziyaret etti. Ziyarette aile tarafından Vali Gül’e sürpriz yapılarak bebeğin ismi Davut konuldu.

Fırat ve Şerife Çiloğlu’un ilk bebeği olan Davut bebek 00.02’de dünyaya geldi. Davut bebeği hastanede ziyaret eden Gaziantep Valisi Davut Gül, anne ve babayı tebrik ederek vatana, millete, devlete hayırlı bir evlat olması temennisinde bulundu

Gaziantep’te yeni yılın ilk bebeklerinden birisi de Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nde dünyaya geldi. 

Gaziantep’te yeni yılın ilk doğumu Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Demir tarafından gerçekleştirildi. 

Saat 00.00’da 4,300 gram ve 48 cm olarak dünyaya gelen erkek bebek büyük sevinç yaşattı. 
2019 yılının ilk bebeğine sahip olan Kadir ve Dilara Gül çiftinin mutlulukları görülmeye değerken, çifti ilk tebrik edenler ise hastane çalışanları ve yakınları oldu. 

Yılın ilk bebeğini dünyaya getiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Demir, ”Çok mutluyuz. Bebeğimiz 00.00’da dünyaya geldi. Bebeğimiz de annemiz de gayet iyi. Şu an için herhangi bir sıkıntımız yok. Sağlıklı bir ömrü olmasını diliyorum” dedi. 

Bebeklerini kucaklarına alan anne Dilara Gül ve baba Kadir Gül ise tarif edilmez bir duygu yaşadıklarını belirterek, Özel Gaziantep Anka Hastanesi’ne bu özel günde kendilerine bu mutluluğu yaşattıkları için teşekkür ettiler.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz