‘Gaziantep’te birinci parti olacağız’

İYİ Parti Gaziantep milletvekili adayı Celal Yıldırım, Gaziantep’te birinci parti olmak istediklerini söyledi. Anket firmalarına da tepki gösteren Yıldırım, “Önümüzü kesmek için yalan yanlış anket sonuçları ile algı oluşturmak istiyorlar” dedi.

‘Gaziantep’te birinci parti olacağız’
Okan Çelik
13 Haziran 2018 / 09:30

İyi Parti Gaziantep milletvekili adayı Lina Ocak ile birlikte Telgraf’ı ziyaret eden Celal Yıldırım, seçim çalışmaları ve seçim sonrası oluşabilecek tablolarla ilgili bilgiler verdi. Parti olarak inanılmaz engellemelerle karşı karşıya kaldıklarını belirterek sözlerine başlayan Yıldırım, “Toplantı yapacak salonlar bulamadık. Elektriklerimiz kesildi. Seçime sokulmamak için baskın seçim kararı alındı. Her türlü engellemelere rağmen halkımızın desteği ile bugün buralara geldik. 7 ay gibi kısa bir sürede örgütlenmemizi tamamladık, adaylarımızı belirledik ve seçim çalışmalarını yapıyoruz. Bu kadar kısa süre olmasına rağmen şu anda birçok partiye göre çok iyi durumdayız. 24 Haziran seçimlerinde de kimsenin tahmin edemeyeceği kadar oy alacağız” diye konuştu.

HEDEFİMİZ BİRİNCİ PARTİ OLMAK

Gaziantep’teki milletvekili dağılımı konusunda bir sayı veremeyeceğini ancak hedeflerinin birinci parti olmak olduğunu dile getiren Yıldırım, “Bizler yapılanma sürecinde olan yeni bir parti olduğumuz için sahadaydık. Kimse yokken biz meydanlara çıktık. Bu durum bizim için bir avantaj. Çok çalışıyoruz ve her gün halkımızla buluşuyoruz. Basın yer vermiyor, her türlü engellemeler yapılıyor. Bu açıkları bizler çok çalışarak gidermeye çalışıyoruz. Bize bir sürü zorluk çıkarılmasına rağmen, çok önemli bir oy alacağız. Kendi imkanlarımız ve bütçemizle bu işi yaptığımız için ulusal basına çıkma şansımız da çok az. Bu nedenle yerel basına çok güveniyoruz” ifadelerini kullandı.

ANKETLER ALGI YAPIYOR

İYİ Parti’nin önünü kesmek adına anketlerle halkın yanlış yönlendirilmek istendiğine dikkat çeken Yıldırım, “10 gün önce oy oranımızı yüzde 20-22 olarak açıklayan anket şirketi, 10 gün sonra oy oranımızı çok düşük gösteriyor. Ne değişti de oy oranımız biranda bu kadar düştü? Aslında oy oranımız düşmedi. O şirketin sahibinin düşüncesi değişti veya değiştirildi. Maalesef anket şirketleri tespit yapmak yerine yönlendirme yapmak istiyor. Önceki seçimlerde gördük, tutturamazsam bu işi bırakırım diyen anket şirketi bugün yine anket yapıp sonuç açıklıyor. Artık halkımız inanmıyor anket şirketlerine. Anket şirketleri doğru ve tarafsız anketler yapmıyor” dedi.

SORUNLARI BİZ ÇÖZECEĞİZ

Türkiye’nin çok önemli sorunları olduğunu ve parti olarak bunları çok iyi bildiklerini belirten Yıldırım, genel başkanları Meral Akşener’in bu sorunların üstesinden gelebilecek bir lider olduğunu söyledi. Yıldırım, “Türkiye’nin son dönemlerde özellikle ciddi bir sıkıntı içerisine düştüğünü görüyoruz. Ekonomi, siyasi, iç barış, dış barış, asayiş olarak özellikle. Bu hususta Meral Akşener’in etrafındaki çok donanımlı olduğuna inandığım kadrolarla birlikte hareket etmek için İYİ Parti’den siyaset yapmaya karar verdik. Doğru seçim yaptığıma inanıyorum. Memleketin meselelerinin altından Meral Hanım ve kadrosunun kalkacağına inandığım için İYİ Parti’den aday olma kararı aldım” dedi.

EKONOMİ VE İŞSİZLİK BÜYÜK SORUN

7 aylık bir parti olduklarını ve çok hızlı bir süreç yaşadıklarını anlatan Yıldırım, “1 Nisan’da Ankara’da yaptığımız muhteşem bir kongre süreci yaşamışken bir anda doğrudan doğruya baskın bir seçim söz konusu oldu. Gündeme getirildi. Ben inanıyorum ki bu seçimin daha doğrusu özellikle İYİ Parti’nin bu hızlı partileşme ve gelişme sürecinin birilerinin endişeye düşürmesinden kaynaklandığından inanıyorum. Bir anda kendimizi seçim ortamında bulduk. Ve seçim hazırlığımız başladı. Bu safhada Gaziantep’te 60 arkadaşımız aday adaylığına başvurdu. Biz seçim kampanyasına, parti propagandasına, partimizin vatandaşa ulaşması için 60 arkadaşımızla sahaya indik. Vatandaşımızın dertlerini dinlemeye çalışmaya başladık. 7 ilçemizi ve 2 metropol ilçemizi dolaşmaya çalıştık” şeklinde konuştu.

SURİYELİ SORUNU ENDİŞELENDİRİYOR

Gaziantep için birinci sırada sayılacak işsizlik ve ekonomi olduğunu belirten Yıldırım, Suriyeli meselesinin de ayrı bir sorun olduğunu bildirdi. Yıldırım, “ Vatandaşlar, biz evimizi, aşımızı, işimizi bu insanlarla paylaşalım ancak çok ciddi şekilde asayiş sorunları yaşıyoruz. Ciddi şekilde onların sebep olduğu sosyal sıkıntılar söz konusu oluyor. Doğrusu başlangıçtan itibaren ülke olarak Suriye hususunda uygulanan dış politikanın yanlış olduğunu iddia ediyorum Suriye’de baş gösteren bu savaş sonrası keşke olmasaydı. Suriye’deki o iç savaşın neticesinde de bizim yanlış politikalarımızla beraber bu insanlar kontrolsüz olarak Türkiye’ye girdiler. Tabi bu insanlar keyfinden gelmedi buralara. Gelenler arasında zaten birçoğu Türkmen. Gelecekte bu meseleyle ilgili gerekli tedbirler alınmazsa sosyal sıkıntılara yol açacağını düşünüyorum. Her insan kendi memleketinde mutludur düşüncesiyle hareketle inşallah iktidar olursak Meral Akşener Cumhurbaşkanı ve bizde meclis çoğunluğunu sağlar isek bir sonraki Ramazan’daki iftarları inşallah buradaki Suriyeli kardeşlerimizi kendi memleketlerine kendi evlerine yerleştirerek birleştirerek orda iftar açmayı hayal ediyoruz” şeklinde konuştu.

İYİ PARTİ İHTİYAÇTAN DOĞDU

İhtiyaçtan dolayı İYİ Parti’nin doğduğuna inandıklarını söyleyen Yıldırım, “Meral Akşener genel başkanlığındaki İYİ Parti’nin kendisine alternatif olduğunu çok net bir şekilde gördüklerinden iktidarlarını korumak için bizim engellenmemize çalışılıyor. Seçime katılmama bir engeller söz konusuydu çok şükür onları da aştık. Seçim tarihi dahi İYİ Parti’nin seçime katılamaması hesaba katılarak planlanmıştı. CHP’nin bir demokrasi nezaketi içerisinde 15 arkadaşımızın o problemi ortadan kaldırmaları ama sonrasında da zaten ben en az 100 bin vatandaşımızın imzasıyla aday olacağım demesiyle ilk gün öğlene kadar zaten ilk gün 150 bin imzamız söz konusuydu. İYİ Parti’yi rakip olarak gördükleri için İYİ Parti’nin gümbür gümbür geldiğini gördükleri için engellemeler yaptıklarını düşünüyorum” dedi.

VATANDAŞLARIMIZDAN DESTEK BEKLİYORUZ

Seçmenlere çağrıda bulunan Yıldırım, “Bütün vatandaşlarımıza biz İyi Parti olarak Meral hanım ve etrafındaki çok donanımlı olduğuna inandığımız kadroyla Türkiye’nin bütün meselelerini çözmek ve Türkiye’yi daha iyi bir noktaya getirmek için, mutlu bir toplum için yola çıkmış bulunuyoruz. Bu hususta bütün vatandaşlarımızdan bizlere destek vermelerini temenni ediyoruz. Biz Türkiye’yi yönetmeye hazırız. Vatandaşlarımızın da bu anlamda bize güvenerek perdenin arkasında mutlaka bize güç vermelerini destek vermelerini ve bu imkanı bize sağlamalarını talep ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz