Gaziantep’te bu papağanı bulana ödül

Gaziantep’te bu papağanı bulana ödül
Telgraf Haber Merkezi
10 Haziran 2019 / 22:13

Karataş Mahallesinde hayvansever Fırat Güçlü isimli genç, bahçede gezindiği sırada kaybolan 'Barut' adlı papağanını bulana ödül vereceğini söyledi. 

‘Barut’ adlı papağanını gezdirmek için çıkardığını belirten Güçlü, papağanını kaybettiğini belirtti. 1.5 yıldır baktığı papağanı ile kardeş gibi olduğunu belirten Güçlü, günlerdir papağınını bulamıyor. Kapı kapı gezen, şehirdeki pet shoplara dahi bakan genç, büyük üzüntü duyduğunu dile getirdi.  Papağının kaybolmasının evde büyük üzüntü yarattığını söyleyen Güçlü, "Omzumda, bahçede dolaşıyorduk. Birden uçup gitti. Bir daha da geri dönmedi. 1.5 yıldır papağanı besliyordum. Ailece bir bütün olmuştuk. Papağanın kaybolması, evde büyük bir üzüntüye neden oldu. Evcil bir kuş olduğundan insanlara, evlere yaklaşabilir. Görenlerin, bulanların bana bilgi vermelerini istiyorum. Papağanımın bulunması halinde ödül vereceğim. Eğer birisi bulup da sattıysa söylesin gidip parasını verip ben alacağım . Yeter ki papağınım bulunsun" dedi.

Fırat Güçlü papağınını gören veya bulanların 0530 240 52 93 veya  0536 723 48 95 numaralı telefonlara bildirmelerini istedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz