Gaziantep’te çok önemli sağlık toplantısı

Gaziantep’te çok önemli sağlık toplantısı
Telgraf Haber Merkezi
21 Aralık 2020 / 07:37

11 kişinin ölümüyle sonuçlanan hastane yangını ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, çok önemli bir toplantı yaptı.

İki bakan, Vali Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ak Parti milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, ve Derya Bakbak, İl Sağlık Müdürü Ümit Tiryaki v başhekimlerle bir araya geldiler. Gaziantep’teki korona virüs vakaları ve salgını seyri ile bilgi alışverişinin olduğu toplantıda alınan tedbirler de gündeme geldi. Toplantıda ayrıca Gaziantep’te devam eden sağlık yatırımları ve ne aşamada oldukları d değerlendirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da Düzbağ Projesi açılış sırasında gündeme getirdiği Şehir Hastanesi de konuşuldu. Yeni yerleşim birimleri başta olmak üzere, hastane ihtiyaçları öneriler eşliğinde çalışıldı.

Adalet Bakanımız, Bakan Yardımcılarımız, Milletvekillerimiz, GAZİANTEP Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İl Sağlık Müdürümüz ve Başhekimlerimizin katılımıyla; ilimizdeki salgın seyrini ve alınan tedbirleri değerlendirdik.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz