Gaziantep’te destek ödemesinden kimler faydalanacak?

Gaziantep’te destek ödemesinden kimler faydalanacak?
Okan Çelik
31 Mart 2020 / 23:50

Vali Davut Gül, Gaziantep’te 1000’er liralık destek ödemesinden faydalanacak olan 76 bin 68 kişinin hesaplarına 1000’er lira yatırılacağını açıkladı. 


Vali Gül, düzenli merkezi yardım alan 76 bin 68 kişi olduğunu ve bu kişilerin hesalarına aylık ya da üçer aylık paralarının önümüzdeki hafta yatırılacağını duyurdu. Vali Gül sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bu yardımlardan alamayacak olanlara da Gönül Seferberliği kapsamında gıda kolileri verileceğini bildirdi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da ödemelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu veya 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun. Bu Kanunlar kapsamında halihazırda düzenli merkezi sosyal yardım (Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Öksüz Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı, Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı, Çoklu Doğum Yardımı, Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı) alan hanelere herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1.000 TL ödeme yapılacaktır” denildi.

ÖDEME TARİHLERİ NE ZAMAN?

Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar 1 Nisan'da, 1 ve 6 olanlar 2'sinde, 2 ve 7 olanlar 3'ünde, 3 ve 8 olanlar 4'ünde, 4 ve 9 olanlar 5'inde yapılacak. PTT Kartı olan vatandaşlar 1.000 TL'lik desteği tüm kamu bankalarının ATM'lerinden komisyonsuz olarak çekebiliyor."

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz