İstiklal Mahallesi kabusu yaşadı: Bomba gibi patladı

Gaziantep'te kanalizasyonunda sıkışan metan gazı bomba gibi patladı. Patlamanın etkisiyle rögar kapakları havaya fırlarken, olayda 3 kişi yaralandı. 

İstiklal Mahallesi kabusu yaşadı: Bomba gibi patladı
Telgraf Haber Merkezi
13 Şubat 2019 / 08:50

İstiklal Mahallesi dün üst üste patlamalarla sarsıldı. Kanalizasyonda meydana gelen patlamada rögar kapakları fırlarken bir evin zemin katında da şiddetli bir patlama yaşandı. 5 kişinin yaralandığı patlamalara doğalgaz sıkışmasının neden olduğu açıklandı. 

İstiklal Mahallesi’nde üst üste yaşanan patlamalarda 15 rögar kapağı havaya fırlarken, çevredeki çok sayıda ev ve iş yerinde ise maddi hasar meydana geldi.

Patlama esnasında Şehit Adem şahin caddesi üzerinde seyir halinde bulunan bir özel halk otobüsü de fırlayan rögar kapağından hasar gördü. Minibüs içerisinde bulunan 2 kişi  yaralandı.

BİNANIN ZEMİN KATINDA PATLAMA

Bu sırada yakınlardaki 76006 Nolu Sokak'taki bir binada da patlama meydana geldi.

Doğal gaz kaçağı sonucu meydana geldiği belirtilen patlamada da yaralananlar oldu.

Binanın giriş ve birinci katında büyük çaplı hasar oluştu.

GAZDAŞ ALARMA GEÇTİ

GAZDAŞ ekipleri, patlamanın nedenini bulmak için bölgede araştırma yaparken, polis ve itfaiye ekipleri de çevrede güvenlik önlemi aldı. Bu arada polis ekipleri, bölgeden vatandaşları uzaklaştırarak, "Doğal gaz sızıntısı olabileceği", sokaklarda yanıcı maddeyle dolaşılmaması yönünde anons yaptı.

MAHALLE BOŞALTILDI ,VALİ İNCELEME YAPTI

Güvenlik nedeniyle mahalle boşaltılırken Vali Davut Gül olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Gül, olaydan etkilenen ve çevredeki vatandaşlarageçmiş olsun dileklerini iletti.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Gaziantep Valiliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamada patlamalarda 5 kişinin yaraladığı belirtildi. Açıklama şöyle;

“Şahinbey ilçesi İstiklal Mahallesinde 12 Şubat 2019 tarihinde 14.00 sularında birisi 2 katlı evin zemin katında diğeri rögarda meydana gelen iki ayrı patlamanın ilk belirlemelere göre doğalgaz kaynaklı olduğu tespit edilmiştir. Olayda 4’ü hafif toplam 5 kişi yaralanmıştır. Yaralılar Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve Ersin Aslan Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Belediye, AFAD, itfaiye ve doğalgaz firması yetkililerinin müdahil olduğu olayda gerekli tedbirler alınmış olup, olayla ilgili soruşturma başlatılmıştır”

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz