Gaziantep’te gözlerini para hırsı bürümüş hilekarlar!

Gaziantep’te gözlerini para hırsı bürümüş hilekarlar!
Okan Çelik
12 Mart 2019 / 23:55

Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi olan susamlısimit ve ekmekle ilgili şok bir iddia ortaya atıldı.Gözünü para hırsı bürümüş bazı hilekarların, tartıda ağır çeksin diye susamı rutbetlendiripsattığı öne sürüldü.

GÖZLERİNİ PARA HIRSI BÜRÜMÜŞ

Tüketici Koruma Derneği Başkanı İsmetDeğirmenci, simitçilere ve fırıncılara susam uyarısında bulundu. Değirmenci, gözünü parahırsı bürümüş hilekarların daha fazla parakazanmak için insan sağlığı ile oynadıklarınıiddia etti. Susamda hileye başvuranlara karş ıuyarılarda bulunan Değirmenci, “Susam pahalıbir ürün. Bazı açıkgözler, susam torbalarınırutubetlendiriyorlar. 140 kiloluk bir susam çuvalırutubetlendirilince 145-146 kilogram geliyor. Bu da 50 lira daha fazla para kazanmak demek. Yanibir torbada 50 lira daha fazla para kazanıyorlardedi.

İNSAN SAĞLIĞIYLA OYNUYORLAR

Değirmenci, simitçileri ve pide fırınlarını da susamda hilekarlık yapanlara karşı uyardı.Değirmenci, Daha ucuz diye kalitesiz ve insan sağlığına zararlı ürünlere yönelmeyin. İnsanlarımız sabah kahvaltılarını ya simit, ya da susamlı ekmekle yapıyor. Özellikle çalışanlarımızın sabah saatlerinde en önemlikahvaltı ürünü. Bu insanlarımız kalitesiz susamlayapılan simit ve ekmek nedeniyle risk altındalar.O yüzden simitçilerimiz ve fırıncılarımız dikkatetsin. İnsan sağlığını riske atacak ürünlereyönelmesinlerifadelerini kullandı.

UCUZ DİYE ALMAYIN

Simitçi esnafının ürün alırken iyi araştırmasıgerektiğine vurgu yapan Değirmenci konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Piyasada bususam daha ucuz diye değil, daha kaliteli diyealışveriş yapın. Belki bilmeyebilirsiniz ama bir yerde çok ucuz ise bir sorunu vardır. İşini doğru dürüst yapan, kaliteli ürün satanlara da haksızlıkyapılmasın. Gerçekten işinin hakkını yapanlar tercih edilsin.”

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz