Gaziantep’te seçim heyecanı

Gaziantep’te mini seçim heyecanı yaşandı. Muhtarları vefat eden 14 mahallede sandık başına giden seçmenler, 2024 yılı Mart ayına kadar hizmet edecek yeni muhtarlarını seçtiler.

Gaziantep’te seçim heyecanı
Telgraf Haber Merkezi
7 Haziran 2021 / 08:13

Gaziantep’te mini seçim heyecanı yaşandı. Muhtarları vefat eden 14 mahallede sandık başına giden seçmenler, 2024 yılı Mart ayına kadar hizmet edecek yeni muhtarlarını seçtiler. Oy kullanan seçmenler korona virüs yasağından muaf tutuldu.

Gaziantep’te 14 mahallenin yeni muhtarları dün yapılan seçimle belirlendi. 2019’da seçilen ve genelde vefattan boşalan 14 mahallede ara seçim yapıldı. 2024 yılı Mart ayına kadar görev alacak 14 yeni muhtar seçmenlerin oyları ile belirlendi. Muhtarlık seçimlerinde 50 civarında aday yarışırken, bazı mahallelerde 7 adayın olduğu belirtildi. Türkiye Muhtarlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Kemal Titiz, seçimlerin Demokratik bir ortamda geçtiğini söyledi. Titiz, ‘Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de haziran ayı ilk haftasında boşalan muhtarlıklar için ara seçim yapılır. Bu yıl da seçim oldu. Gaziantep’te de 14 mahallemizde genelde vefat eden muhtarların yerine hizmet edecek yeni isimler seçildi” dedi. 

Korona virüs yasağından muaf olan 14 mahallede sandık başına giden seçmenler,  2024 yılına kadar görev alacak yeni muhtarları seçtiler. Kemal Titiz, muhtarlık seçiminin önemine dikkat çekerek, “Muhtarlarımız da milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımız gibi seçimle görev alan kişilerdir. Devlet ile vatandaş arasında köprü görevi üstlenen kişilerdir. Hizmetin ilk adımıdırlar. O yüzden muhtarlık seçimleri çok önemlidir. Vatandaşlarımız da bu bilinçle seçimlere büyük katılım sağlamıştır. Katılım oranı yüzde 80’e ulaşmıştır. Bazı mahallelerimizde 7 adayın yarıştığı görülmektedir. Demokratik bir ortamda seçim yapıyoruz. Yeni alacak tüm arkadaşlarımıza başarılar dilerim” dedi.

İşte Gaziantep’te seçim heyecanı yaşanılan mahalleler:

Savcılı, Kuruçay, Ulaşlı, Gazitepe, Karaçomak, Atalar, Mithat Paşa, Göztepe, Yaprak, Ballı, Belkıs, Sarıkoç, Arpalı, Koçcağız

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz