Gaziantep’te test kuyrukları uzadı, Vali Gül: 10-15 güne yasaklar gelebilir

Gaziantep’te test kuyrukları uzadı, Vali Gül: 10-15 güne yasaklar gelebilir
Telgraf Haber Merkezi
31 Ekim 2020 / 10:46

Gaziantep Valisi Davut Gül, son dönemlerde Türkiye'de ve Gaziantep'te vak'a sayılarında artış yaşandığını belirterek, hastalığa karşı insanları uyardı. Bugüne kadar korona virüse yakalanmamış insanlara da, hastalığın ilk dönemindeki Çin'de çıkan salgının Türkiye'ye uğramayacağı düşüncesini hatırlatan Vali Gül, Avrupa'da ikinci dalganın başladığını ve Türkiye'de ise Covid-19'lu hasta sayısının yükselmeye başladığını vurguladı. 2 hafta içerisinde Gaziantep'te yeni yasakların gelebileceğini de anlatan Vali Gül, "Bu salgın Avrupa'ya gelmeyecek.

Sadece Çin'de kalacak zannedildi. Şuanda Avrupa'da ikinci dalga başladı. Vak'a sayıları yükseliyor. Sağlık Bakanımız 4-5 gündür İstanbul'da sayının yükseldiğini söylüyor.

Gaziantep'te ticari hareketliliğin olduğu bir şehir. Bu vak'a artışları bize de gelecek. Kısmen de gelmeye başladı. Bütün Gaziantep'e düşen tedbirleri tekrardan gözden geçirmektir.

"10-15 gün sonra yasak gelebilir"

Sosyal hayatımızı yavaşlatmazsak ticari hayatta önlemler almazsak 10-15 gün sonra tekrardan yeni yasaklar gelebilir. Çok şey istemiyoruz. Maske ve mesafeye dikkat edelim. Komşuluk aile ilişkilerine bir süre ara verelim. Ziyaretleri erteleyelim" diye konuştu. 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz