Gaziantep'ten ilk uçuş

Gaziantep’in uçak seferleri soruna biraz olsun derman olmak isteyen Anadolujet, Gaziantep-Bursa arasında direk seferlere başladı.

Gaziantep'ten ilk uçuş
Okan Çelik
14 Mart 2019 / 10:05

Gaziantep’ten sessiz sedasız kalkan  uçak Bursa’da muhteşem bir törenle karşılandı. Yolculara kestane şekeri ikram edilirken TELGRAF muhabiri de o anlara tanıklık etti.

Dün saat 13.40’ta Gaziantep’ten ilk kez 130 yolcusu ile havalanan Anadolujet uçağı yaklaşık  bir buçuk saatlik yolculuğun ardından Bursa’ya indi. Bursa seferlerinin ilk yolcuları arasında Telgraf Muhabiri de vardı.Uçağın Gaziantep’ten kalkışı sırasında herhangi bir tören yapılmazken Bursa’da ise büyük bir sürpriz yaşandı. Gaziantep Uçağını davul zurna ile Bursa milletvekilleri Refik Özen ve Vildan Yılmaz Gürel, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Erdem, AnadoluJet Pazarlama ve Satış Müdürü Murat Yağmur, Bursa Gaziantepliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Şengüloğlu karşıladı. Uçaktan inen yolculara kestane şekeri ikram edildi. Gaziantep –Bursa arası karşılıklı seferler haftanın 3 günü düzenlenecek.

'HAYALDİ, GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ'

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Erdem, gazetecilere yaptığı açıklamada, AnadoluJet'in karşılıklı uçuşlarıyla Bursa ile Gaziantep arasındaki mesafenin kısaldığını söyledi. Uçuşlar sayesinde iki şehrin birleşmesinin sağlanacağını vurgulayan Erdem, "Bizim için bir hayaldi, gerçeğe dönüştü. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu süreç uzun yıllara dayanıyor, bugün gerçekleşti. İnşallah hepimize hayırlı uğurlu olur. Hem Bursalı hem de Gaziantepli hemşehrilerimizin bu uçuşlara sahip çıkmalarını bekliyoruz" dedi. Dernek Başkanı Bilal Şengüloğlu ise seferlerin başlamasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Bursa- Gaziantep direkt uçuşlarının bilet fiyatının 71 liradan başladığı belirtildi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz