“Gazişehir ses getiren bir takım olacak”

“Gazişehir ses getiren bir takım olacak”
Sedat Torun
13 Haziran 2019 / 23:18

Spor Toto Süper Lig’de mücadele edecek olan Gazişehir Gaziantep, Marius Sumudica ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı.Sumudica, “Gaziantep’te başarılı olacağıma inandığım için geldim. Büyük bir şehir ve futbol burada seviliyor” dedi.

Kırmızı siyahlı kulüp, Rumen teknik adam Sumudica'yı takımın başına getirdi. Kulüp tesislerinde yapılan imza törenine Başkan Adil Sani Konukoğlu, Başkanvekili Haluk Kalyoncu ve Rumen teknik adam katıldı. Tecrübeli teknik adam, 1+1 yıllık sözleşmeye imza atarken, iddialı açıklamalarda bulundu.

"BANA OLAN GÜVENİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIM”

Gazişehir'e geldiği için mutlu olduğunu dile getiren Marius Sumudica, "Burada olduğum için çok mutluyum. Bugün benim için çok önemli bir gün. Ben, başkanımızın bize inanmasıyla buraya geldim. Bundan sonraki çalışmalarımda daha önce Kayseri’de yaptığım gibi iyi şeyler yapmak istiyorum. Bunun kolay olmayacağını biliyorum ama yönetimimize bana güvendiği için, beni buraya getirdikleri için teşekkür ediyorum. Bu inançlarını bu güvenlerini boşa çıkarmayacağım" dedi.

"BU TAKIM BİRİNCİ LİGİ BİR DAHA GÖRMEYECEK"

Kendisinin agresif bir kişiliğe sahip olduğunu ve bunu takıma da aktaracağını söyleyen Sumudica, "Agresif yapımla, karakterimle ve karizmamla burada başarılı olmaya çalışacağım. İnanıyorum ki bu takım bir daha 1. Ligi'i görmeyecek. Suudi Arabistan’da iki yıllık daha sözleşmem olmasına rağmen buraya gelmeyi seçtim. Çünkü Türkiye'yi her zaman takip ediyordum. Buradaki ortamı her zaman takip ediyordum. Ben burayı seviyorum, burası benim ikinci ülkem gibi. Buradaki insanları ve futbol ortamını seviyorum. Buradaki yapı benim karakterimle uyuşuyor" ifadelerini kullandı.

KONUKOĞLU: "İLK ANLAŞMAYI HOCAMIZLA YAPTIK"

Kulüp Başkanı Adil Sani Konukoğlu, "Süper Lig’deki ilk ilk anlaşmamızı Rumen hoca ile yaptık. Hocamızın kariyerini ne hocalığını ne de kişiliğini kimsenin tartışacak bir durumu yok. Ben de şahsen kendisini iki gündür tanıyorum. Kendisi gerçekten futbol için her şeyini vermiş bir insan. Bu konuda bugüne kadar yapmış olduğu şeyler de ortada. Ben inanıyorum ki Gazişehr de hocamızla beraber bu ligde çok ses getirecektir" şeklinde konuştu.

"MEVCUT KADRODAN DEVAM EDECEKLER VAR"

Transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Konukoğlu, "Şu anda transfer çalışmalarımıza da devam ediyoruz. Takımımıza gelecek olan futbolcularımız da var. Bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor. Bundan sonra hocamızın da katkıları ve diğer arkadaşlarımızın çalışmalarıyla Süper Lig'de yukarılara oynayacak kadromuzu oluşturacağız. Mevcut kadromuzda birlikte devam edeceğimiz futbolcularımız da olacak" diye konuştu.

HALUK KALYONCU; “TEK HEDEFİMİZ BAŞARILI OLMAK” 

Kulüp Asbaşkanı Haluk Kalyoncu, “Öncelikle asbaşkan olarak, Adil başkanımızın kulüp için ne kadar fedakarlıklar yaptığını biliyorum. Bu vesileyle birlikte Süper Lig’de de başarılı olmamız tek hedefimiz. Yeni teknik direktörümüz Sumudica’ya da hoş geldin diyor, başarılar diliyorum. İnanıyorum ki güzel bir hikayeye hep birlikte imza atacağız. Bizlerde yönetimimizle birlikte daha çok çalışacağız ve şehrimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Rumen teknik adam Sumudica, kendisini kulübe bağlayan 1+1 sözleşmeye imzayı attı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz