Geleceğin yıldızları

Tahincioğlu Basketbol Ligi temsilcimiz Gaziantep Basketbol takımı, geleceğin yıldızlarını yetiştirmek için alt yapı seçmeleri yaptı.

Geleceğin yıldızları
Okan Çelik
11 Haziran 2018 / 18:58

Karataş Spor Salonu’nda gerçekleştirilen seçmelere toplam 350 basketbol sevdalısı çocuk katılırken, seçmeler sonunda alt yapı takımları oluşturuldu. İki gün boyunca devam eden seçmelere çocukların yanı sıra aileleri de büyük ilgi gösterdi. Alt yapı hocalarının nezaretinde gerçekleştirilen seçmelerde, birbirinden yetenekli çocuklar, Gaziantep’in alt yapısını oluşturdu.

Yapılan seçmeler sonrasında alt yapılara seçilen çocuklar, yaklaşık 15 gün sonra sahaya inecekler ve çalışmalara start verecekler. 2003-2012 doğumlu çocuklar, yaş gruplarına göre alt yapı takımlarına seçildiler. Geçtiğimiz sezon birinci ligde son hafta kalmayı başararak Gaziantepli basketbolseverlerin takdirini kazanan Gaziantep Basketbol takımı, alt yapıya verdiği önemle de beğeni topladı. Seçmelere çocuklarını getiren aileler Gaziantep Basketbol takımına teşekkürlerini ileterek, “Takımızın idarecilerini böyle önemli bir karar alıp alt yapı oluşturdukları için teşekkür ederiz.

Gaziantep’e basketbolu sevdirmekle kalmadılar, çocuklarımızın birer sporcu olarak yetişmesini sağlamak adına da önemli bir adım attılar. İnşallah bu çocuklar arasında geleceğin yıldızları yetişecek. Hem Gaziantep basketbolu, hem de Türk Basketbolu kazanacak” diye konuştular.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz