Gençlik Meclisi Sinema Günlerinde Nostalji yaşattı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi Gençlik Meclisi işbirliğiyle beş gün süren “Açık Hava Sinema Günleri ” düzenlendi.

Gençlik Meclisi Sinema Günlerinde Nostalji yaşattı
Telgraf Haber Merkezi
21 Eylül 2017 / 15:16

Gaziantep Sanat Merkezi’ndeki etkinliğe halkın, sinemaseverlerin ilgisi yoğundu.

Açık hava sinema etkinliğinde, gelen misafirlere gazoz ve simit ikramları yapılarak yazlık sinemanın nostaljik dokusu yeniden canlandırılmaya çalışıldı.

Gaziantep Sanat Merkezinde (eski adliye) başlayan etkinliğin ilk gününde, başrolde Tolga Çevik’in yer aldığı farklı bir yerli yapım olan “Sen Benim Her Şeyimsin” filmi duygu dolu sahneleri ile seyirciyle buluştu.

Beş gün süren “ Yazlık Sinema Günleri” Düztepe Şehitşahin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, Kayaönü itfaiye içerisinde, Seyrantepe Edebali İlköğretin Okulu’nda ve Masal Parkı’nda devam etti.

4000 sinemaseverin izlediği Yazlık sinema gösterimimizin finali Pazar akşamı “Çarşı, Pazar” filmi ile Masal Parkta yapıldı. 800 kişi izledi ve keyifli dakikalar geçirdiler.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Fikret Murat Tural “Birlik ve beraberliğe, bir araya gelmeye ihtiyacımızın olduğu bu sıralarda, Gençlik Meclisinin çalışması olan, “Yazlık Sinema Günler” bizi bir araya getirdi. Sinema günleri ile keyifli vakit geçirip, nostalji yaşadık. Önümüzdeki dönemde de “Yazlık Sinema Günler”nin devamı gelecek, Bir sonra ki yaz devam etmek üzere projemize burada nokta koyuyoruz” dedi


Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz