Gökdağ: TV kanalları tek partinin kanalına dönüştü

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, Televizyon kanallarının AKP’nin yayın organı gibi davranarak siyasi parti liderlerine ayrılan canlı yayın adaletsizliğini TBMM gündemine taşıdı.

Gökdağ: TV kanalları tek partinin kanalına dönüştü
Telgraf Haber Merkezi
9 Şubat 2018 / 11:21

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, Televizyon kanallarının AKP’nin yayın organı gibi davranarak siyasi parti liderlerine ayrılan canlı yayın adaletsizliğini TBMM gündemine taşıyarak Başbakan’a “Mayıs 2017 tarihinden günümüze kadar TRT’nin AKP Genel Başkanı (Cumhurbaşkanı), Başbakan ve Muhalefet liderlerinin konuşmalarını canlı yayınladığı süreler ne kadardır? diye sordu.

CHP’li Gökdağ, Başbakan’ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, Yüksek Seçim Kurulunun Cumhurbaşkanlığı Seçim sürecindeki yanlı yayınları nedeniyle TRT'ye tarihinin en büyük cezayı kestiğini söyleyen Gökdağ, “İktidar baskısının yoğun hissedildiği özel kanalların yayınlarına bile müdahale edildiği bir dönemde ulusal yayın yapan kanalların canlı yayın sürelerine baktığımızda AKP Genel Başkanına, Başbakana ayrılan süre ile Muhalefet liderlerine ayrılan canlı yayın süreleri arasında uçurum olduğu görülmektedir. Mayıs 2017 itibariyle Partili Cumhurbaşkanlığının fiilen hayata geçirilmesiyle Televizyon ekranları tek parti yayın organına dönüştürülmüştür” dedi.

Gökdağ Başbakana şu soruları yöneltti; “Mayıs 2017 tarihinden günümüze kadar TRT’nin AKP Genel Başkanı (Cumhurbaşkanı), Başbakan ve Muhalefet liderlerinin konuşmalarını canlı yayınladığı süreler ne kadardır? Ulusal yayın yapan kanalların Mayıs 2017 tarihinden günümüze kadar AKP Genel Başkanını, Başbakanı ve Muhalefet liderlerini Canlı yayınlandığı süreler ne kadardır? ” sorularını gündeme taşıdı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz