Güçyetmez: İtiraz etmeyeceğiz

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şubesi’nin Pazar günü yapılan genel kurulunda itiraz süresi bugün sona eriyor.

Güçyetmez: İtiraz etmeyeceğiz
Okan Çelik
25 Şubat 2020 / 09:06

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şubesi’nin Pazar günü yapılan genel kurulunda itiraz süresi bugün sona eriyor. Seçim sonuçlarına itiraz edeceği iddia edilen Güçyetmez, öyle bir düşüncelerinin olmadığını belirterek, “İtiraz etmeyeceğiz” dedi.

 Hafta sonu yapılan İMO seçimlerinde Gökhan Çeliktürk’ün listesinden 4, Burkay Güçyetmez’in listesinden ise 3 isim yönetime girmişti. Bugün sona erecek olan seçim sonuçları ile ilgili itirazlar olacağı belirtiliyordu. Güçyetmez, kendi listelerinden itiraz olmayacağını ve bu yönde karar aldıklarını söyledi. ‘İtiraz Gökhan bey veya başka bir üyeden gelirse bilemem’ diye sözlerine devam eden Güçyetmez, ‘Üyelerimiz bizi beraber görmek istiyor. Bu yönde de karar verdi. Biz de lise olarak bu sonuca saygı duyuyoruz. İtiraz etmeyeceğiz. Camiamıza hayırlı olsun’ dedi.

Güçyetmez, camialarında yaşanan ayrışmaların artık son bulması gerektiğine dikkat çekerek, “Biz bu adımı atıyoruz. Gökhan Çeliktürk de aynı şekilde gelirse birlikte çalışmaya hazırız. Oda olarak birlikte olmamız gerekiyor. Tüm üyelerimiz de bunu istiyor. O yüzden arkadaşlarımızla itiraz etme yoluna gitmeyeceğiz. Tabi bu karar bizim listemizle ilgili. Başka bir üye veya diğer aday arkadaşımızın listesinden biri itiraz ederse bilemem. Biz artık birlikte hareket etme zamanı diyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz