Güray'ın hedefi 40 puan üzeri

Gaziantep Futbol Kulübü’nün başarılı oyuncularından Güray Vural hedeflerinin sezon sonunda 40 puan üzeri olduğunu söyledi.

Güray'ın hedefi 40 puan üzeri
Sedat Torun
13 Ocak 2020 / 20:40

Antalya kampının çok verimli geçtiğini söyleyen tecrübeli oyuncu, sezonun ikinci yarısında da başarılı bir grafik çizeceklerini dile getirdi. Fenerbahçe maçında cezalı olduğunu için forma giyemeyecek olan Güray Vural, takım arkadaşlarına güvendiğini belirtti.  

Güray, Süper Lig'de kalıcı olmak istediklerini belirterek, "Hedefimiz sezon başında olduğu gibi bu ligde kalıcı olabilmek. Ligde kalıcı olmak kolay iş değil. Gaziantep şehri büyük bir şehir, büyük bir camia. Yeni kurulmuş bir takım olabilir ama amaç öncelikle ligde kalabilmek. Bir an önce puanı bulabildiğinizde lig başladığında, o kadar avantaj bizim. Aldığımız puanlara göre sonrasında hedeflerimiz değişecektir. 40 puan barajını geçtikten sonra bu hedef değişecektir. Şu anki hedefimiz bu barajı geçebilmek" şeklinde konuştu.

İKİNCİ KOLAY OLMAYACAK

Süper Lig'e yükselen yeni bir takım olarak ilk yarının zor geçeceğini bildiklerini ifade eden Güray Vural, "Öncelikle yeni bir takımız, yeni bir ekip, hoca ve futbolcu grubu olarak. Bizim için ligin ilk yarısının zor geçeceğini biliyorduk. O takımı oluşturmak, samimiyetin kurulması kolay değildi. Fenerbahçe mağlubiyetinden sonra güzel bir seri yakaladık. 4 maçta 10 puan topladık. Orada o ortamı sağladık. Birbirimizi tanımayı, yönetim, başkan, hoca güzel bir aile olduk. Ardından beklediğimizin üstünde puan aldık. Hedefimiz 25, 30 puan arasıydı. İlk yarıyı 20 puan üstünde bitirdiğimizde, ikinci yarının bizim için daha kolay geçeceğini biliyorduk. İlk yarıyı güzel bir şekilde bitirdiğimizi düşünüyorum. Güzel bir aile ortamı içinde, iyi bir ilk yarı geçirdiğimizi düşünüyorum" diye konuştu.

"SUMUDICA’NIN ALÇAK GÖNÜLLÜLÜĞÜ VAR"

Teknik direktör Marius Sumudica'nın taktik, disiplin konusunda üst seviye hocalardan birisi olduğuna dikkat çeken Güray Vural, "Sumudica; disiplinli, işini seven bir hoca. Sempatik hareketleri bazen onun için dezavantajlı olabiliyor. Kayseri'de 1, burada yarım sezon çalıştım. İşiyle alakalı, üst seviye hocalardan birisi. İdmanı, taktik disiplini olsun üst seviye hocalardan birisi. Kayserispor zamanında tartışmalarımız olmuştu hocayla. Aslında ben orada hocayla bir dönem bazı olaylar yaşadım. Kinci bir hoca değil, bazı şeyleri unutan bir hoca ki beni tekrardan buraya alarak, bunu gösterdi. Tamamen o dönemdeki koşullarla ilgili bir şey. Oynayıp oynamamakla ilgili küçük sorunlar yaşamıştık. Ama dediğim gibi kinci biri olmadığı için yaptıkları şeyleri unutabiliyor. Özür dileyebiliyor, bu konuda alçak gönüllülüğü de var" dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz