Hayırsever duyarsız kalmadı

Telgraf’ta yayınlanan ‘Şehit eşinin dramı’ başlıklı haber üzerine aileye bir hayırseverden yardım eli uzandı. 7 yıl önce Suriye’deki iç savaşta eşi şehit olan Neziha Kurt ve oğlunun imdadına bir hayırsever yetişti.

Hayırsever duyarsız kalmadı
Okan Çelik
13 Mayıs 2018 / 21:16

Aileye gıda yardımı ve bir miktar nakdi yardım yapan hayırsever, ailenin bir süre de olsa nefes almasını sağladı. Oğlu ili çok zor şartlarda olduğu için çaresiz kaldığını ve istemeyerek de olsa haberinin yapılmasını istediğini belirten Kurt, “Haberin ardından bir hayırsever yardımda bulundu. Ondan Allah razı olsun. Kısa süre de olsa biraz nefes almamızı sağladı. Çok çaresiz kalmıştım. Geçmiş kira borçlarımı aldığım maddi destekle ödedim. İnşallah diğer borçlarımı ödeyebilmem ve evladını rahat bir şekilde okutabilmem için el uzatanlar olur. Kendi ayaklarım üzerinde durmak istiyorum ancak, hastalığın iş bulmama engel oluyor. Yapabileceğim bir iş bulabilsem çalışırım da” diye konuştu.

Kurt, 7 yıl önce Suriye’de çıkan iç savaşta eşi şehit düştüğü için kendi canını ve evladının geleceğini kurtarmak için çareyi Gaziantep’e sığınmakta bulmuştu. 6 yıl boyunca günübirlik işlerde çalışan Kurt, hastalığı ortaya çıkınca çalışamadı ve işten ayrılmak zorunda kalmıştı. Ev kirası, faturaları ve el borcu birikmişti. Hayırsever bir vatandaş, geçmiş kira borçlarını ödedi. Çaresiz kadın kendine göre bir iş veya diğer borçlarının da kapatılıp sokaklarda kalmasına engel olacak bir yardım eli bekliyor.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz