Hayran kaldılar

Şehitkamil Belediyesi’nin Türkiye’de örneği olmayan Sanat Merkezi inşaatında sona gelindi. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile hizmet turuna çıkan Ak Parti Gaziantep milletvekilleri Sanat Merkezi’ne hayran kaldılar.

Hayran kaldılar
Okan Çelik
9 Ağustos 2018 / 21:57

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun Gaziantep’in kültür ve sanat hayatına yol verecek projesi olan Sanat Merkezi, hayran bırakmaya devam ediyor. Fadıloğlu ile birlikte Sanat Merkezi’ni gezen Ak Parti Gaziantep milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Ahmet Uzer, Derya Bakbak, Ali Şahin, Nejat Koçer, Mehmet Sait Kirazoğlu, Müslüm Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Şehitkamil Sanat Merkezi’nin inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Merkeze hayran kalan vekiller, hayranlıklarını gizleyemediler. Çok kısa bir sürede hizmete girmesi beklenen merkez toplam 5 bin 550 metrekare büyüklüğünde inşa ediliyor. Şehitkamil Sanat Merkezi'nin içerisinde; 400 kişilik çok amaçlı salon, sergi salonu, açık amfi alanı, VİP salonu, prova salonları, telli çalgılar, vurmalı çalgılar, ses ve piyano atölyeleri, fotoğraf, ebru, resim, hat atölyeleri, kütüphane, yönetim ofisleri ile kafeterya yer alıyor.

HEP DAHA İYİYE

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Hayal ederek, hedefleyerek, inanarak, çalışıyoruz, Gece gündüz demeden, Milletimize hizmet için durmadan gayret gösteriyoruz. Hep daha iyisini hedefliyoruz, Şehrimize kazandıracağımız güzel hizmetlerden biri olan #Şehitkamil Sanat Merkezi'nde incelemelerde bulunduk. Halkımıza en iyi hizmeti verebilmek için yürüttüğümüz çalışma ve projelerimizle ilgili milletvekillerimizi gezdirdik. Hedefimiz daha güzel bir Şehitkamil” dedi.

SADECE SANAT MERKEZİ OLMAYACAK

Sanat Merkezi çok farklı etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Yukarı tarafta da bir kütüphane oluşturuldu. Özellikle gençlerin, öğrencilerin gelip burada rahat bir şekilde ders çalışabilecekleri bir mekan hayata geçiriliyor. Yine bu mekanın iç avlusunda canlı sokak müziği yapabilecek şekilde diğer taraftan da geniş LED ekranda ulusal ve uluslararası organizasyonları izleyebilecek şekilde büyük bir televizyon düzenlemesi de yapıldı. Şehitkamil Sanat Merkezi'nin yaşayan bir yer olması, mümkün olduğu kadar öğrencilerin, yetişkinlerin buraya gelip, her türlü faaliyetlerden faydalanması hedefleniyor.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz