Hekimliğe ilk adım

Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde “Hekimliğe İlk Adım” adlı bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Hastane Oditoryumu’nda düzenlenen etkinlik, Gaziantep Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu ev sahipliğinde yapıldı.

Hekimliğe ilk adım
Telgraf Haber Merkezi
5 Şubat 2018 / 17:48

Gaziantep Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları adlı öğrenci topluluğunun düzenlemiş olduğu etkinliğe Gaziantep Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Suat Zengin, tıp fakültesi öğrencileri ve ailelerinin yanı sıra birçok hekim de katıldı.

Özverili çalışmaları sebebiyle 2016 yılında yılın doktoru olarak seçilen Dr. Enes Başak etkinliğe konuşmacı olarak davet edildi. Dr. Enes Başak konuşmasında; bir hekim adayının öğrencilik hayatı boyunca nelere dikkat etmesi gerektiği, mezuniyet öncesi ve sonrasında hekimleri bekleyen süreçleri, iyi bir hekim olabilmek için yapılması gerekenleri, hekimleri bekleyen zorluklar karşısında nasıl bir duruş sergilenmesi gerektiği gibi konulara değindi.

Gaziantep Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu’nun Danışman Hocası GAÜN Hastanesi Çocuk Ruh Sağlığı Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Cem Gökçen etkinlik sonrası verdiği demeçte; “Düzenlenmiş olan bu program beklenilenden çok daha fazla ilgi gördü. Mecburi hizmette; hekimleri tıp eğitimi süresince öğrettiğimiz şeylerden farklı bir süreç bekliyor. Bizim burada öğrettiklerimiz hastalık, hastalık nasıl tedavi edilir gibi konular oluyor. Mezun olduktan sonrasında hekimleri neler bekliyor, ne tür zorluklarla karşı karşıya kalınır, bu zorluklarla nasıl baş edilir bugün bu konulara değinildi. Dr. Enes Başak, tıp fakültesi öğrencisinin karşı karşıya kaldığı ders, doktorluk, TUS, mecburi hizmet dönemlerine tek tek değinerek, kendi tecrübeleriyle de örneklendirerek çok güzel bir sunum yaptı. Mezun olmuş kişilerden geri bildirimler almak hem bizim için hem de öğrencilerimiz için çok faydalı oluyor. Bu tarz etkinliklere devam edeceğiz. Son zamanlarda değişen hukuki sorumluluklardan dolayı, hekimin hukuki sorumlulukları ile ilgili de program yapmayı düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz