Hokeyin Sultanları fırtına gibi başladı: 7-2

Hokeyin Sultanları fırtına gibi başladı: 7-2
Telgraf Spor Servisi
21 Şubat 2020 / 14:27

Eurohockey Indoor Club Trophy 2020 Women'de Türkiye’yi temsil eden Gaziantep Polisgücü’nün Sultanları, turnuvaya fırtına gibi başladı.

Geçen hafta Erkeklerde Avrupa şampiyonu olan Polisgücü, kadınlarda da Litvanya’da oynadığı ilk maçında farklı galip gelerek rakiplerinin gözünü korkuttu.

Gaziantep Polisgücü’nün Sultanları Eurohockey Indoor Club Trophy 2020 Women'de karşılaştığı ilk maçında Hırvatistan temsilcisi Hokey Klub Zelina karşısında sergilediği performansla ilk maçına hızlı giriş yaptı.

Hokeyin Sultanları, Zelina karşısında ilk periyotu 1 – 0 önde geçerken ikinci periyotta karşılıklı atılan gollerle devre 2 – 1 Gaziantep Polisgücü’nün üstünlüğü ile sona erdi. Üçüncü periyotta oyunda hakimiyeti eline alan Hokeyin Sultanları durumu 4 – 1 yaptı. Son çeyrekte rakibinin direncini iyice kıran temsilcimiz attığı 3 gole karşılık kalesinde 1 gol görürken mücadele de skoru 7 – 2 olarak belirledi.

Gaziantep Polisgücü’nün kadrosunda Elif Küpeli, Emine Çelik, Yeter Çelik, Sinem Alpakan, Perihan Küçükkoç, Meryem Oymak, Gamze Zor, Meltem Çelik ve Gamze Nur Özcan yer aldı.

Litvanya’da başlayan Eurohockey Indoor Club Trophy 2020 Women'de oynadıkları ilk maçta oyuncularının kendilerinden istediklerini sahaya yansıttıklarını ve haklı bir galibiyet elde ettiklerini söyleyen Gaziantep Polisgücü teknik direktörü Yusuf Kasım, bundan sonra ki maçları da aynı tempoyla oynamak istediklerini söyledi.

Maçı tribünden izleyen Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan ise geçen hafta erkeklerde elde edilen Avrupa şampiyonluğunu sevincini bir kenara bırakarak bayanların başarısı adına Litvanya’da olduklarını söylerken, ilk maçta Zelina karşısında elde edilen farklı galibiyetten dolayı teknik ekip ve oyuncuları kutladığını ifade etti.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz