İhanet iddiası gündemi sarstı

MHP adayı Sermet Atay’ın Telgraf’a yaptığı ‘Ak Partililer ittifaka ihanet ediyor’ açıklaması gündeme bomba gibi düştü.

İhanet iddiası gündemi sarstı
Hasan Akpınar
11 Haziran 2018 / 08:24

Çok sayıda gazete ve internet sitesi Telgraf’ı kaynak göstererek haberi kullanırken, Atay’ın işaret ettiği Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ise sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Ak Parti milletvekili Mehmet Erdoğan’ın seçim sahasında MHP aleyhine çalıştığını söyleyen Atay, bu durumun etik olmadığını Cumhur İttifakına ihanet olduğunu dile getirdi. Bir ittifak sonrası seçime katıldıklarını söyleyen Atay, AK Parti kurmaylarının ne yapmaya çalıştıklarına anlam veremediğini ifade etti. AK Partililerin bu ittifaka zarar verecek söylemlerden uzak durması gerektiğine dikkat çeken Atay, kendilerinin seçim sahasında bir kendilerine bir de Recep Tayyip Erdoğan’a oy istediklerini belirtti. 

İTTİFAKIN TANIMINI YAPTI

Atay’ın bu açıklamaları Gaziantep siyasetine bomba gibi düştü.

MHP’lilerin hedefindeki isim olan Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan sosyal medya hesabından Atay’ın sözlerini paylaşarak Cumhur İttifakının tanımını yaptı. Erdoğan; “Cumhur ittifakı, Cumhurbaşkanlığında oyların sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a verilmesi, milletvekilliğinde de partililerin kendi partilerine ve milletvekili adaylarına oy vermesidir. Söylediğimiz budur” dedi. 

CUMHUR İTTİFAKI TEK YÜREK 

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan seçim gezilerinde ise   Cumhur İttifakı’nın tek yürek olduğunu belirterek, “Türkiye’ye yaptığımız hizmetleri ve ülkemizin milli kurumlarını parçalama konusunda aynı fikirde olan muhalefette ise kimin eli kimin cebinde belli değil” dedi.

Semt ve esnaf gezisi yapan Erdoğan’a milletvekili adayı Muhammed Melaz Aktoğ da eşlik etti. Büyük ilgiyle karşılandığı işyeri ziyaretlerde esnafın sorunları ve taleplerini dinleyen Milletvekili Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinin öneminden bahsetti ve tek bir oyun bile çok önemli olduğunu, Cumhur İttifakı’nın dışında bir çözümün olmadığının görüldüğünü söyledi.

Seçmenin AK Parti’ye ilgisinin seçim yaklaştıkça daha da arttığını kaydeden Erdoğan, “AK Parti olarak 2002'den bu yana gerçekleştirdiğimiz büyük dönüşümün oluşturduğu siyasi olgunluk, bilgi ve tecrübe birikimimizle, hepsi birbirinden değerli, yetişmiş kadrolarımızla yeni dönemde de ülkemize ve milletimize yeni bir hamle yaptıracak zorlu hedeflere koşmak için hazırız. Vakit Gaziantep vakti, Vakit Türkiye Vakti’dir diyerek 24 Haziran seçimlerine doğru yola çıktık. Ülkemiz, gelecek olan yeni yönetim sistemiyle birlikte AK Parti iktidarımız ve istikrarı kalıcı hale gelecek. Siyasi istikrar beraberinde ekonomik istikrarı da getirecektir. Böylece 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize çok daha kolay ulaşma imkanına kavuşmuş olacağız. Biz bu yolda gücümüzü her zaman olduğu gibi milletimizden alıyoruz” diye konuştu.

ERDOĞAN: “MUHALEFETİN HEPSİ TEK PARTİ GİBİ”

Bayram ve seçim telaşının birlikte yaşandığına dikkat çeken Erdoğan, “Halkımız seçim ve bayram heyecanını birlikte yaşıyor. İnşaallah 24 Haziran’da çok güçlü bir şekilde AK Parti iktidara gelecek ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi işbaşına gelecek. Muhalefet partilerinin hepsi tek parti gibi Erdoğan düşmanlığında birleşmesine rağmen halkımız bunların çelişkilerini çok iyi görüyor. Türkiye’ye yaptığımız hizmetleri ve ülkemizin milli kurumlarını parçalama konusunda aynı fikirde olan muhalefette ise kimin eli kimin cebinde belli değil. AK Parti demek istikrar demektir. Bizim duruşumuz net. Muhalefet ise kafa karşıklığına yol açıyor” dedi.

Erdoğan, seçim gezilerinde halkın nabzını tuttuklarını ve Gaziantep’te 14 milletvekilliğinin tamamını almayı hedeflediklerini, şu anda ortaya çıkan tabloya göre ise 11-12 milletvekili kazanabileceklerini öne sürdü.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz