İki defa kanseri yendi

Yaklaşık 4 yıl önce yakalandığı amansız kanser hastalığını yenen Hatice Taş, yeniden aynı hastalığa yakalandı. ‘Kansere yenilmeyeceğim’ diyen Taş, aynı hastalığı bir kez daha yenmeyi başardı.

İki defa kanseri yendi
Okan Çelik
12 Haziran 2020 / 08:59

Gaziantep’te 40 yaşındaki Hatice Taş, yakalandığı kanser hastalığını ikinci defa yenmeyi başardı. 4 yıl önce amansız hastalığın pençesine düşen ve bir yıllık mücadelenin sonunda iyileşmeyi başaran genç kadın, yeniden aynı hastalığa yakalandı. ‘Artık kurtuldum’ derken kanserle yeniden inanılmaz bir savaş veren Hatice Taş, yine kazanan oldu. ‘İnşallah bir daha bu hastalığa yakalanmam’ diyen Taş, ‘Yine yakalansam yine yeneceğim. Ama Allah kimseyi bu hastalığa düşürmesin’ dedi. Taş, hastalığı ikinci kez yenmesindeki en büyük faktörün moral olduğunu söyledi. ‘Hep güldüm, moralimi hiç bozmadım. Bu hastalığı yeneceğim umudum kaybolmadı. Ve yine başardım” diye konuştu.

Taş, 4 yıl önce hastalığa ilk yakalandığında ‘Ben ölecek miyim’ korkusu yaşasa da bu korkuyu çabuk atlattığını belirten Taş, “Bu illete karşı morali kaybettiniz mi şansınız yok. O yüzden çabuk toparladım ve yendim. 4 yıl geçince yeniden aynı hastalığa yakalandım. Ama asla moralimi bozmadım. Çünkü bir defa yendim, bir daha yenerim diye düşündüm. Ve yine başardım. Asla ölümü kendime yakıştıramadım. Hastalıktan kurtuluşunun reçetesinin moral olduğunu öğrenmek ve moralimi yüksek tutmak beni yeniden hayata bağladı” diye konuştu.

KANSER HASTALARINA MORAL VERİYORUM

4 yıl önce kanseri yendikten sonra kendisini kanser hastalarına adadığını belirten Taş, “Ben de kanser hastası idim ve bu hastalığı yendim. Tüm hastalara ulaşıyorum ve ulaşmaya devam edeceğim.  Güler yüzümle hastalığı nasıl yendiğimi herkese anlatıyorum. En büyük tedavinin moral olduğunu gösteriyorum.  İnşallah gücüm elverdiğince bu mücadelenin içinde olacağım. Hastalığı nasıl yendiğimi ve dimdik nasıl ayağa kalktığımı herkese göstereceğim” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz