Gaziantep'te marka olmak istiyoruz

Yasemin Şimşek ve Nazlı Akar isimli iki girişimci kadın, “Gaziantep’te marka olma’ iddiasıyla çıktıkları yolda ilk adımı attılar.

Gaziantep'te marka olmak istiyoruz
Okan Çelik
10 Ocak 2018 / 08:00

Gaziantep'te eşini kaybeden3 çocuğuna bakmak zorunda kalan bir anne ile aile bütçesine katkı sağlamak isteyen bir ev hanımı ‘İşte girişimcilik’ dedirtecek bir başarıya imza attı.

Yasemin Şimşek ve Nazlı Akar isimli iki girişimci kadın, “Gaziantep’te marka olma’ iddiasıyla çıktıkları yolda ilk adımı attılar. Yıllar önce eşini kaybettiği için inanılmaz bir mücadeleye girişen Yasemin Şimşek, 3 oğlunu yetiştirebilmek için inanılmaz bir hayat mücadelesine başladı. En büyük hayali ise kendi işini kurabilmekti. Bu yolda KOSGEB tarafından düzenlenen girişimcilik kursuna katılan Şimşek, sertifikasını aldıktan sonra en büyük hayali olan güzellik merkezi için ilk adımı attı. Ev hanımı olan arkadaşı Nazlı Akar da aile bütçesine katsı sağlamak istiyordu. İki kadının birlikteliği Gaziantep’te her geçen gün müşteri potansiyeli artan ve aranılan bir güzellik merkezinin doğmasına sebep oldu. Hedeflerini daha da büyüten iki kadın şimdi ise Gaziantep’te şubeler açarak marka haline gelmeyi hedefliyor.

Yasemin Şimşek, inanılmaz zorlu günler geçirdiğini belirterek, “Benim eşim yıllar önce ölünce üç oğlumla yapa yalnız kaldım. Çocuklarımı en iyi şekilde yetiştirebilmek için sürekli çalışmak zorunda idim. Evlatlarımın geleceği için hep kendime ait iş yeri kurmak istiyordum. Sonunda arkadaşımla birlikte bu yolda ilk adımı attık. Kısa sürede tanındık ve Gaziantep’in birçok yerinden müşterilerimiz gelmeye başladı. Gaziantep’te marka olmak ve daha da büyümek hedefindeyiz. Yaptığımız hizmet kalitesi ve uygun fiyat seçeneğimizle müşterilerimiz de inanılmaz memnuniyet duydu. Burası sadece bir güzellik merkezi değil, kadın olarak ailesi için bir şeyler ortaya koymak isteyen iki arkadaşın da en büyük hayaliydi. Şu anda önümüze daha güvenli bakabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ev hanımı iken bir anda iş kadını olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Nazlı Akar ise en büyük hayaline ulaşmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Kadın olarak kendi ayakları üzerinde durabilmek için hep bir iş sahibi olmayı istediğini belirten Akar, “Şu anda aile bütçesine bende katkı sunuyorum. Biz kadınlar fırsat verildiğinde her şeyi başarabileceğimizi gösterebiliriz. Şu anda biz de Jötem olarak büyük ilgi görmeye başladık. Gelen müşterilerimizin memnuniyeti de bizleri mutlu ediyor. Bir aile ortamındaki iş yerimize gelenler çok memnun kalıyor. Ev hanımı olmak güzeldi, ama iş hayatında olmak ayrı bir güzellik. İnşallah hedeflerimiz daha da büyümek. Başaracağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Jötem Güzellik Salonu olarak, cilt bakımı ağırlıklı hizmet verdiklerini belirten Yasemin Şimşek, “Yıllarca bu işin içerisinde yer aldık. Tecrübemizi kendi iş yerimizde devam ettirmeye karar verdik. Salonumuzda cilt bakımı, lazer epilasyon, ipek kirpik, saç bakımı, gibi birçok hizmetimiz mevcut. Salonumuza gelen müşterilerimiz çok daha güzel ve bakımlı bir şekilde ayrılıyor. Yeni bir imaj ve daha güzel bir cilt için herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz