Yardım yağdı

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, iki çocuğu ile dram yaşayan görme engelli anne Mukaddes Topal’ın feryadına duyarsız kalmadı.

Yardım yağdı
Okan Çelik
13 Mart 2018 / 08:50

Telgraf’ta yayınlanan ‘Hayatı karardı’ başlıklı haberin ardından harekete geçen Şahin, aileye ev eşyası ile nakdi yardımda bulundu.

Perilikaya Mahallesi’nde kirasını ödeyemedikleri evde dram yaşayan Topal ailesinin imdadına Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yetişti. Şahin, Engelliler Daire Başkanlığına verdiği talimatla aileye yardım eli uzattı. Evinde hiç eşyası olmayan ve eczaneden faturalara kadar borç yükü altında olan anne Mukaddes ile irtibata geçen Büyükşehir Belediyesi ev eşyalarını aileye ulaştırdı. İlaç nedeniyle eczane başta olmak üzere, elektrik-su faturaları da bulunan çaresiz ailenin borçları da ödenecek. Büyükşehir Belediye ekiplerinin yardımı ile büyük mutluluk yaşayan anne Mukaddes Polat, başkan Fatma Şahin’e büyük minnet duyduğunu söyledi. Kendisinin artık hayattan çok bir beklentisinin kalmadığını ancak, iki çocuğu için mücadele verdiğini belirten Polat, “Benim iki evladım var ve orta okula gidiyorlar. 425 lira kiram vardı. Ona da zam geliyor. Evimde eşya kalmamıştı.

Borçlar çoğalmıştı. Ödeyemiyordum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin yardım elini uzatarak bize eşya yollamış. Kendisine sonsuz teşekkür ediyorum. Eczane borcu ile faturalarımı da ödeyeceklermiş. İnanılmaz mutluluk duydum. Başkanımız Fatma Şahin’in Allah başımızdan eksik etmesin.

En zor anımızda artık intihar dahi etmeyi düşünürken böylesine bir yardımda bulunması beni inanılmaz mutlu etti” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz