Instagram'a tarayıcıdan DM özelliği geliyor

Kullanıcıların uzun zamandır istediği Instagram özelliği sonunda masaüstü versiyonuna geliyor. Popüler sosyal ağ uygulaması, masaüstü ve mobil web versiyonunda tarayıcı üzerinden direkt mesaj özelliğini için testlere başladı.

Instagram'a tarayıcıdan DM özelliği geliyor
Telgraf Haber Merkezi
14 Şubat 2019 / 09:54

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’da diğer insanlarla iletişim kurabilmek için mesajlaşma özelliği kullanılıyor.

Sadece mobil uygulamada mevcut olan bu mesajlaşma özelliği, ne yazık ki bilgisayarından Instagram’a giren kullanıcılar için sunulmuyordu.

Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong’un ekran görüntülerini yayınladığı paylaşıma göre ise Instagram, masaüstünde direkt mesaj (DM) özelliğini test ediyor.

Şu anda çok kısıtlı bir masaüstü deneyimi sunan Instagram, bilgisayar kullanıcılarına mobil versiyonun sadeleştirilmiş halini kullandırıyor. Direkt fotoğraf yüklemek mümkün olmadığı gibi mobildeki yeni özelliklerin masaüstü versiyona yansımasında da çok yavaş kaldığını söyleyebiliriz. 

Kullanıcıların istekleri karşısında Instagram yetkilileri masaüstü kullanıcıları için fotoğraf ve hikaye yükleme özelliklerini getirme planlarının olmadığını söylemişti.

TEK PLATFORMA HAZIRLIK MI?

Yine de masaüstü kullanıcıları için direkt mesajlaşma özelliği açık ara en çok istenilen yenilikti. Bilgisayar başındayken diğer kullanıcılar ile iletişimi önemli ölçüde kolaylaştıracak olan yeni özellik, Instagram uygulaması için önemli bir adım olacak.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz