CHP'de Şahinbey ve Şehitkamil adayları bekleniyor

Şahinbey’e Sezgin Sönmez, Şehitkamil’e ise Nesrin Tuncer’in aday gösterileceği belirtildi.

CHP'de Şahinbey ve Şehitkamil adayları bekleniyor
Okan Çelik
8 Şubat 2019 / 13:58

CHP, Şahinbey ve Şehitkamil adaylarını belirledi. 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala CHP, Şahinbey ve Şehitkamil adaylarını belirledi. Şahinbey’e Sezgin Sönmez, Şehitkamil’e ise Nesrin Tuncer’in aday gösterileceği belirtildi.

Kesin açıklama henüz yapılmazken, Şahinbey için Sezgin Sönmez ismi ağırlık kazandı.Kemal Bayındır ve Nöfer Küllük isimleri ile de genel merkezin görüştüğü belirtildi. Şehitkamil için de Nesrin Tuncer aday olacak haberleri geliyor.

Genel merkezin son anda bir sürpriz yapabileceği de dile getirlilyor.  CHP Genel Merkezi’nin hafta başından itibaren Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerinden 3’er aday adayı ile görüşme yaptığı ve kararın verildiği öğrenildi. Şahinbey Belediye Başkan adaylığı için Sezgin Sönmez ismi’nin açıklanacağı, ancak Kemal Bayındır ve Nöfer Küllük’le de görüşme yapıldığı belirtiliyor. Şehitkamil’de ise ilçe başkanlığının Neşet Uçar, Coşkun Atalamış ve Erdal Geçit isimlerini bildirdiği, genel merkezin farklı bir ismi aday göstereceği öğrenildi. Eski il başkanı da olan Nesrin Tuncer’in aday gösterileceği belirtildi. Genel merkezin ise Ali Peri ile görüşme yaptığı ve bir sürprizin yaşanabileceği bildiriliyor.

CHP’de ilçe belediye başkan adaylarının resmi olarak açıklanmaması rahatsızlığa sebep oluyor. Aday isimlerinin biran once açıklanarak çalışmalara başlanmasını isteyen CHP’liler beklemede. Genel merkezin ise Şahinbey’e Sezgin Sönmez’i, Şehitkamil’e de Nesrin Tuncer’i aday göstereceği belirtiliyor. Ancak henüz resmi açıklamaların yapılmaması ve başka isimlerle de görüşülmesi, “Genel merkez kesin kararı vermedi mi?” söylentilerine de sebep oluyor.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz